Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Action zaskakuje od samego rana, Milkiland oraz Intersport przed korektą!

Poranek wtorkowej sesji charakteryzuje duża zmienność. Miejmy nadzieję, iż utrzyma się ona przynajmniej do końca sesji, lecz nie mielibyśmy nic przeciwko, aby emocjonujący był cały tydzień. W dzisiejszym odcinku prezentujemy wykresy trzech spółek. Aspiracje do zakończenia spadków wykazuje spółka Action, przeciwne zamiary prawdopodobnie posiadają uczestnicy rynku na walorach Milkiland oraz Intersport Polska. Więcej szczegółów poniżej!

 

 Pełny odcinek oraz zapisy na poniedziałkowy webinar z analizą techniczną na żywo dostępny dla wszystkich użytkowników zalogowanych. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna.

 


 

Sygnał pozytywny:

 

           1. Action

             Poziom docelowy: 30 zł

             Stop loss: 23,03 zł

             Potencjalny zysk: 21,4%

             Ryzyko: 6,7%

             Zysk/ryzyko: 3,2:1

             

 

 

Od października 2013 roku akcje spółki Action znajdują się w trendzie spadkowym. Ciężko jest jednoznacznie określić, czy formujący się od tamtego czasu jest pełnoprawnym impulsem spadkowy, czy korektą wyższego rzędu. Na szczęście rynek znajduje się w takim miejscu, iż nawet biorąc pod uwagę dwa możliwe scenariusze możemy oczekiwać wzrostów. Po wyznaczeniu dołka fali C, bądź 3 na wykresie prawdopodobnie pojawią się zwyżki mogące potrwać przynajmniej do poziomów 40 złotych, lecz początkowo warto zwrócić uwagę poziom 30 zł.  Od samego rana Action cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Zwiększone obroty już o tej porze sesji mogą wskazywać na chęć wyhamowania spadków. Zlecenie zabezpieczające można ustawić na poziomie 23,03 zł, bądź delikatnie niżej- 22,99 zł.

 

Action prognozuje, że w 2015 r. odnotuje przychody ze sprzedaży rzędu 5 302,46 mln zł i zysk netto na poziomie 40,06 mln zł, po korekcie wobec ostatniej prognozy. Pod koniec czerwca zarząd Action prognozował, że tegoroczne przychody wyniosą 5,68 mld zł, a zysk netto 62,09 mln zł. Decyzja o zmianie prognozowanych wyników została podjęta na podstawie analizy dotychczasowych wyników grupy kapitałowej Action S.A. osiągniętych w pierwszym półroczu 2015 roku, jak również na podstawie oceny perspektyw działalności grupy w drugiej połowie roku.

 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 


 Partner projektu

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Action zaskakuje od samego rana, Milkiland oraz Intersport przed korektą!