Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Mex Polska S.A. - ciekawa spółka po zmianie strategii

© habrda - Fotolia.com

Mex Polska to spółka, które działalność skupia się przede wszystkim na rozwoju sieci restauracji o ujednoliconym charakterze i wystroju. Jak przedstawiają poniższe dane, sytuacja spółki jest co najmniej dobra, a i perspektywy jej rozwoju w najbliższej perspektywie przedstawiają się korzystnie, w tym również jeśli chodzi o punkt widzenia akcjonariuszy. 

 

  1. Zastanawialiście się do kogo należą odróżniające się od innych restauracje „The Mexican” znane m.in. ze słynnej Margarity? A idealne knajpy na „bifory” oraz szybkie i tanie shoty w centrum miasta – „Pijalnia Wódki i Piwa”? To już wiecie – do Mex Polska.
  2. Kurs akcji Mex-a wzrósł o ponad 100% w ostatnie 7 miesięcy i dalej utrzymuje trend wzrostowy.
  3. Spółka zmieniła sposób prowadzenia biznesu i obecnie koncentruje się na rozwoju franczyzy sieci lokali z segmentu low price, które wymagają wkładu franczyzobiorcy-inwestora na poziomie 150-300 tys. zł.
  4. Prognoza wyników finansowych opublikowana w marcu tego roku zakładała 2,5 mln zł zysku netto w całym 2015 roku. Bardzo dobre dane po I półroczu pozwoliły spółce podwyższyć prognozę aż do 4 mln zł.
  5. Najnowsza wycena wartości godziwej znaku towarowego "Pijalnia Wódki i Piwa" wynosi 11 mln zł, a obecna kapitalizacja Mex Polska to około 27 mln zł.

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Pawłem Kowalewskim, prezesem zarządu Mex Polska S.A.: 

 

inwestorzy.tv

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Mex Polska S.A. - ciekawa spółka po zmianie strategii