Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dauenhauer (Pelion): Rynek farmaceutyczny jest cały czas rynkiem wzrostowym

© Minerva Studio - Fotolia.com

„Rynek farmaceutyczny rozwija się praktycznie od samego początku. W Polsce jedynym rokiem, w którym rynek zmniejszył się, był rok 2012, kiedy weszły w życie nowe regulacje prawne w zakresie refundacji leków” – mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv Wiceprezes Zarządu Pelion S.A., Jacek Dauenhauer.

 

Inwestorzy.tv

 

Przychody spółki w ponad 50% procentach pochodzą z hurtowego zaopatrzania aptek. Zaopatrzanie szpitali generuje około 17%, a sprzedaż detaliczna to blisko 30%.Warto zaznaczyć, że spółka działa w branży charakteryzującej się niskimi marżami, a osiągana rentowność zysku netto nie przekracza 1%. Dlatego ważna jest odpowiednia skala działalności. Wyższe marże osiągane są w segmencie detalicznym, niższe w segmencie hurtowym. Aktualnie część detaliczna nie przynosi zysków, celem jest odzyskanie rentowności. Spółka jest skoncentrowana na zbudowaniu dobrej oferty dla pacjentów.

 

W segmencie detalicznym rozwój spółki oparty jest na trzech filarach: (1) dostępność leków, (2) atrakcyjna cena, (3) wysoka jakość obsługi. Pelion posiada sieć aptek Dbam o Zdrowie, działające pod brendem DOZ Apteka, które są największą siecią aptek w Polsce. W listopadzie 2014 roku przejęto Polbitę, która zarządzała siecią drogerii Natura. Spółka będzie poszukiwać możliwości połączenia koncepcji prowadzenia drogerii obok aptek jako dwa oddzielne podmioty. Zdaniem zarządu może to stworzyć koncept, który będzie bardzo atrakcyjny dla pacjentów. W kilku punktach taki koncept już funkcjonuje. 

 

W udzielonym wywiadzie przedstawiciel spółki odniósł się również do historii spółki, prowadzonej działalności, otoczeniu rynkowym i strategii na najbliższe lata.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Dauenhauer (Pelion): Rynek farmaceutyczny jest cały czas rynkiem wzrostowym
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie