Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Blaski i cienie Portfela SII - podsumowanie tygodnia

© Tino Neitz - Fotolia.com

Wśród spółek wchodzących w skład Portfela SII mocno w ostatnich tygodniach wyglądają akcje Vistuli. Zbliżają się one do testowania lokalnych szczytów z marca 2010 roku w okolicy 3 zł. Na wycenie rachunku nadal mocno ciążą walory PGE i PKP Cargo.

 

Vistula

 

Ostatnie dni to to, co „spokojne” tygryski na giełdzie lubią najbardziej – codzienny wzrost akcji po 1-2%. W ten sposób kurs nie ma dużych wahań, nie rodzą się potrzeby gwałtownych korekt, a inwestorzy obserwujący ten papier utwierdzają się w stabilności i sile trendu. Z samej spółki regularnie płyną pozytywne informacje fundamentalne – mam tu na myśli głównie raporty sprzedażowe. Pokazują one stałą tendencję wzrostu tempa sprzedaży w ujęciu rok do roku. Co najważniejsze kilkunastoprocentowe wzrosty są odnotowywane przy symbolicznym zwiększaniu powierzchni handlowej grupy. Wrześniowe dane pokazały wzrost przychodów rdr o 23,8%, a narastająco (styczeń-wrzesień 2015) o 17%. Na koniec ubiegłego miesiąca powierzchnia handlowa wzrosła jedynie o 2%. Dodatkowo największa kula u nogi całej grupy – Deni Cler w końcu wykazała wzrosty marżowości i wygląda na to, że jest na dobrej drodze do równania do innych spółek z grupy. Marżowość w segmencie odzieżowym spadła niewiele, a w jubilerskim utrzymała się. Sprzedaż w W.Kruku wzrosła we wrześniu o 21% rdr – to też według naszej opinii bardzo dobry wynik. Prezes Pilch powiedział, że spółka jest bardzo dobrze przygotowana do sezonu (dobre zatowarowanie i rozmiarówka). A IV kwartał to okres żniw dla Vistuli i pod wyniki ostatniego kwartału roku inwestorzy będą teraz grać. Do publikacji danych finansowych czy sprzedażowych jest jeszcze trochę czasu, więc i dobry sentyment dla akcji Vistuli ma szansę się utrzymać. Oddala się też widmo emisji i rozwodnienia akcjonariatu w W.Kruku.

 

 

Vistula - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

PGE

 

To najsłabszy „papier” w naszym Portfelu. Zakupiliśmy akcje po 20,70 zł, a ich bieżąca wycena to ok. 13 zł i nadal spada. „Załapaliśmy” się na sam początek spadków. Jest to pokłosie angażowania „na siłę” spółek energetycznych w kroplówki dla górnictwa. Do tego dochodzą spadki cen energii elektrycznej i konieczność odpisów aktywów wytwórczych. Mimo, że są to tylko papierowe odpisy – mają na pewno jakiś wpływ na modele wycen inwestorów instytucjonalnych.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Blaski i cienie Portfela SII - podsumowanie tygodnia
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie