Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Blaski i cienie Portfela SII - podsumowanie tygodnia

© Tino Neitz - Fotolia.com

Wśród spółek wchodzących w skład Portfela SII mocno w ostatnich tygodniach wyglądają akcje Vistuli. Zbliżają się one do testowania lokalnych szczytów z marca 2010 roku w okolicy 3 zł. Na wycenie rachunku nadal mocno ciążą walory PGE i PKP Cargo.

 

Vistula

 

Ostatnie dni to to, co „spokojne” tygryski na giełdzie lubią najbardziej – codzienny wzrost akcji po 1-2%. W ten sposób kurs nie ma dużych wahań, nie rodzą się potrzeby gwałtownych korekt, a inwestorzy obserwujący ten papier utwierdzają się w stabilności i sile trendu. Z samej spółki regularnie płyną pozytywne informacje fundamentalne – mam tu na myśli głównie raporty sprzedażowe. Pokazują one stałą tendencję wzrostu tempa sprzedaży w ujęciu rok do roku. Co najważniejsze kilkunastoprocentowe wzrosty są odnotowywane przy symbolicznym zwiększaniu powierzchni handlowej grupy. Wrześniowe dane pokazały wzrost przychodów rdr o 23,8%, a narastająco (styczeń-wrzesień 2015) o 17%. Na koniec ubiegłego miesiąca powierzchnia handlowa wzrosła jedynie o 2%. Dodatkowo największa kula u nogi całej grupy – Deni Cler w końcu wykazała wzrosty marżowości i wygląda na to, że jest na dobrej drodze do równania do innych spółek z grupy. Marżowość w segmencie odzieżowym spadła niewiele, a w jubilerskim utrzymała się. Sprzedaż w W.Kruku wzrosła we wrześniu o 21% rdr – to też według naszej opinii bardzo dobry wynik. Prezes Pilch powiedział, że spółka jest bardzo dobrze przygotowana do sezonu (dobre zatowarowanie i rozmiarówka). A IV kwartał to okres żniw dla Vistuli i pod wyniki ostatniego kwartału roku inwestorzy będą teraz grać. Do publikacji danych finansowych czy sprzedażowych jest jeszcze trochę czasu, więc i dobry sentyment dla akcji Vistuli ma szansę się utrzymać. Oddala się też widmo emisji i rozwodnienia akcjonariatu w W.Kruku.

 

 

Vistula - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

PGE

 

To najsłabszy „papier” w naszym Portfelu. Zakupiliśmy akcje po 20,70 zł, a ich bieżąca wycena to ok. 13 zł i nadal spada. „Załapaliśmy” się na sam początek spadków. Jest to pokłosie angażowania „na siłę” spółek energetycznych w kroplówki dla górnictwa. Do tego dochodzą spadki cen energii elektrycznej i konieczność odpisów aktywów wytwórczych. Mimo, że są to tylko papierowe odpisy – mają na pewno jakiś wpływ na modele wycen inwestorów instytucjonalnych.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Blaski i cienie Portfela SII - podsumowanie tygodnia