Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wydobycie w Bogdance w 3Q najwyższe w tym roku

© yuratosno - Fotolia.com

LW Bogdanka podtrzymała plan sprzedaży węgla na obecny rok na poziomie około 8,5 mln ton. W samym trzecim kwartale tego roku sprzedała 2,19 mln ton. Od początku roku daje to narastającą ilość 6,01 mln ton.

 

W porównaniu do 2014 roku wielkości sprzedanego surowca są o „małe” kilkanaście procent niższe. W samym trzecim kwartale 2014 roku sprzedaż wyniosła 2,50 mln ton, a po dziewięciu miesiącach roku ubiegłego było to 6,80 mln ton. Jeśli chodzi o samą produkcję węgla handlowego to w 3Q2015 wyniosła ona 2,04 mln ton wobec 2,38 mln ton rok wcześniej. Narastająco od początku bieżącego roku jest to 5,93 mln ton wobec 6,63 mln ton w ujęciu rok do roku. LW Bogdanka podtrzymała plan sprzedaży na cały bieżący rok wynoszący 8,5 mln ton. Spółka w komunikacie deklaruje, że zrealizowane w III kwartale wydobycie i sprzedaż są zgodne z tegorocznym harmonogramem dostaw do klientów.

 

Zbigniew Stopa, prezes zarządu LW Bogdanka odniósł się w następujący sposób do osiągnięć firmy w minionym kwartale:

 

„Mimo, iż działamy w bardzo trudnych warunkach, na które znaczący wpływ mają nie tylko kryteria czysto rynkowe, udaje nam się utrzymywać dobry poziom zarówno wydobycia, jak i sprzedaży węgla. Warto podkreślić, że w III kwartale produkcja była wyższa niż w I i II kwartale (kiedy wyniosła odpowiednio 1,99 i 1,90 mln ton), zaś sprzedaż w III kwartale znacząco przekroczyła wyniki I i II kwartału (wynoszące odpowiednio 1,95 i 1,88 mln ton). To pozwala nam podtrzymać nasze deklaracje dotyczące sprzedaży ok. 8,5 mln ton węgla w tym roku.”

 

Przypomnijmy, że w komunikacie z sierpnia spółka podkreślała skomplikowaną i trudną sytuację rynkową charakteryzującą się m.in. spadkami cen węgla oraz nadpodażą tego surowca na rynku. Mimo zwiększonych mocy produkcyjnych, firma nie jest w stanie ich obecnie wykorzystywać w pełni. Mimo deklaracji o poszukiwaniu nowych odbiorców, na razie nie opublikowano w tym zakresie pozytywnego komunikatu. W odpowiedzi na mniejszą skalę produkcji, Bogdanka już w I połowie roku pokazała obniżenie kosztów działalności oraz zadeklarowała ścięcie nakładów inwestycyjnych.

 

Źródło: LW Bogdanka S.A.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Wydobycie w Bogdance w 3Q najwyższe w tym roku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie