Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Po przełomowej sesji na GPW aż cztery sygnały inwestycyjne!

Witamy serdecznie w kolejnym, nowym tygodniu. W dniu dzisiejszym przygotowaliśmy dla Państwa odcinek w nieco innej formię, gdyż znalazły się w nim aż 4 spółki. Po wczorajszej, zaskakująco dobrej sesji na naszej giełdzie pojawiło się wiele ciekawych sygnałów, dlatego zdecydowaliśmy się na powiększenie ilości bohaterów ATrakcyjnych spółek w dniu dzisiejszym.

 

 Od dzisiejszego odcinka dostęp do poniedziałkowych webinarów z analizą techniczną dla wszystkich użytkowników zalogowanych. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna.

 


 

Sygnał pozytywny:

 

             1. Cyfrowy Polsat

             Poziom docelowy: 26,28 zł

             Stop loss: 23,49zł

             Potencjalny zysk: 8,6%

             Ryzyko: 2,8%

             Zysk/ryzyko: 3,1:1

 

 

Akcje spółki Cyfrowy Polsat znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W ostatnich miesiącach na wykresie formowała się korekta wyższego rzędu, która przyjęła formę korekty prostej ABC. Następnie, po narysowaniu formacji młota został prawdopodobnie rozpoczęty kolejny impuls wzrostowy. Fala 2 zatrzymała się przy geometrii 38.2% fali 1, od tego miejsca rozpoczęła się fala 3, która w dniu wczorajszym wybiła szczyt fali 1. Jest to potwierdzenie "byczych" nastrojów na rynku. Początkowy potencjał docelowy, to poziomy 26,28 zł. Zlecenie zabezpieczające można ustawić pod świecą wybijającą, czyli na poziomie 23,49 zł. 

 

Pod koniec września agencja Moody's zmieniła perspektywę ratingów Cyfrowego Polsatu na pozytywną ze stabilnej. Cyfrowy Polsat refinansuje zadłużenie. W efekcie oszczędności odsetkowe rocznie wyniosą ok. 380 mln zł. Firma zapowiada obniżkę średniego kosztu odsetkowego o ok. 3 p.p., do ok. 3,6%. W najbliższym czasie ma przedstawić harmonogram zmniejszania zadłużenia i informacje ws. ewentualnych dywidend.

 

 

   Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Po przełomowej sesji na GPW aż cztery sygnały inwestycyjne!