Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Grupa Boryszew wzywa do sprzedaży pozostałego pakietu akcji Hutmenu

© Laurentiu Iordache - Fotolia.com

Grupa Boryszew ogłosiła wezwanie do sprzedaży 15,76% akcji Hutmenu po cenie 5 zł za akcję. Celem wezwania jest osiągnięcie 100% głosów na Walnym Zgromadzeniu. Tego samego dnia, w piątek 2 października 2015 roku, ogłoszono o zwołaniu NWZ w Hutmenie, gdzie jedynym punktem obrad jest uchylenie uchwały mówiącej o wycofaniu akcji spółki z obrotu giełdowego.

 

Głośno o Hutmenie zrobiło się rok temu, kiedy Grupa Boryszew ogłosiła wezwanie do sprzedaży akcji spółki, chcąc osiągnąć 100% udziałów. Wezwanie obowiązywało po cenie 4,90 zł, a w jego skutek Grupa Boryszew nabyła akcje stanowiące 18,24% jej kapitału zakładowego. Z kolei dnia 31 października 2014 roku na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu podjęto uchwałę o zdematerializowaniu akcji i wycofaniu ich z obrotu giełdowego. Plany wycofania akcji z obrotu budziły wyraźny sprzeciw akcjonariuszy mniejszościowych, przede wszystkim ze względu na proponowaną w wezwaniu cenę.

 

W ostatni piątek, to jest 2 października 2015 roku, Hutmen poinformował, że do spółki wpłynęło żądanie zwołania NWZ od spółki SPV Boryszew 3 Sp. z o.o. Jedynym punktem obrad jest zniesienie uchwały o dematerializacji akcji i wycofaniu spółki z obrotu, podjętej na NWZ z dnia 31 października 2014 roku.

 

Warto zauważyć, że do podjęcia uchwały o zniesieniu dematerializacji niezbędna jest większość 4/5 głosów na WZA przy obecności akcjonariuszy reprezentujących co najmniej połowę kapitału zakładowego spółki. Z kolei po przekroczeniu progu 90% główny akcjonariusz może dokonać przymusowego wykupu pozostałych akcjonariuszy.

 

Hutmen - Wykres
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Hutmen S.A., PAP

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Grupa Boryszew wzywa do sprzedaży pozostałego pakietu akcji Hutmenu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie