Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Ofensywa zakupowa w Portfelu SII! Kupiliśmy akcje Getin Noble

© leungchopan - Fotolia.com

Wczoraj w drugiej części dnia dokonaliśmy kolejnego zakupu w tym tygodniu. Staliśmy się posiadaczami 1800 akcji Getin Noble Banku, które kupiliśmy po kursie 0,86 zł. Zakup ten wyczerpuje miejsce w segmencie własnych inwestycji (około 25% portfela), do których zakwalifikujemy tę inwestycję.

 

Od razu na początku podkreślamy, że zakup walorów Getin Noble traktujemy spekulacyjnie. Fundamentalnie bardzo ciężko obecnie ustosunkować się do inwestycji w sektorze bankowym. Politycy zafundowali inwestorom bardzo dużo niewiadomych i dlatego ciężko o wiarygodne wyceny banków, bo jak mamy chociażby przewidzieć zyski banków, skoro nie wiadomo jakie nowe podatki lub innego rodzaju daniny na rzecz Państwa będą one odprowadzały. Mało tego, nie wiadomo w jakiej wysokości, a plotki na rynku mające korzenie w wypowiedziach pojedynczych polityków wskazują na bardzo dużą skalę niewiadomych.


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Decyzję o wejściu w akcjonariat Getin Noble podjęliśmy przede wszystkim patrząc na wykres tych walorów. Po bardzo dużych spadkach wywołanych właśnie obawami przed nowymi obciążeniami dla wszystkich banków, kurs akcji przeszedł do konsolidacji w przedziale 0,82 - 0,92 zł, która zawężą się coraz bardziej. Jeśli będzie ona się przedłużać, zostaną przebite linie trendów spadkowych.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Ofensywa zakupowa w Portfelu SII! Kupiliśmy akcje Getin Noble