Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Ofensywa zakupowa w Portfelu SII! Kupiliśmy akcje Getin Noble

© leungchopan - Fotolia.com

Wczoraj w drugiej części dnia dokonaliśmy kolejnego zakupu w tym tygodniu. Staliśmy się posiadaczami 1800 akcji Getin Noble Banku, które kupiliśmy po kursie 0,86 zł. Zakup ten wyczerpuje miejsce w segmencie własnych inwestycji (około 25% portfela), do których zakwalifikujemy tę inwestycję.

 

Od razu na początku podkreślamy, że zakup walorów Getin Noble traktujemy spekulacyjnie. Fundamentalnie bardzo ciężko obecnie ustosunkować się do inwestycji w sektorze bankowym. Politycy zafundowali inwestorom bardzo dużo niewiadomych i dlatego ciężko o wiarygodne wyceny banków, bo jak mamy chociażby przewidzieć zyski banków, skoro nie wiadomo jakie nowe podatki lub innego rodzaju daniny na rzecz Państwa będą one odprowadzały. Mało tego, nie wiadomo w jakiej wysokości, a plotki na rynku mające korzenie w wypowiedziach pojedynczych polityków wskazują na bardzo dużą skalę niewiadomych.


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Decyzję o wejściu w akcjonariat Getin Noble podjęliśmy przede wszystkim patrząc na wykres tych walorów. Po bardzo dużych spadkach wywołanych właśnie obawami przed nowymi obciążeniami dla wszystkich banków, kurs akcji przeszedł do konsolidacji w przedziale 0,82 - 0,92 zł, która zawężą się coraz bardziej. Jeśli będzie ona się przedłużać, zostaną przebite linie trendów spadkowych.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Ofensywa zakupowa w Portfelu SII! Kupiliśmy akcje Getin Noble
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie