Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Ofensywa zakupowa w Portfelu SII! Kupiliśmy akcje Getin Noble

© leungchopan - Fotolia.com

Wczoraj w drugiej części dnia dokonaliśmy kolejnego zakupu w tym tygodniu. Staliśmy się posiadaczami 1800 akcji Getin Noble Banku, które kupiliśmy po kursie 0,86 zł. Zakup ten wyczerpuje miejsce w segmencie własnych inwestycji (około 25% portfela), do których zakwalifikujemy tę inwestycję.

 

Od razu na początku podkreślamy, że zakup walorów Getin Noble traktujemy spekulacyjnie. Fundamentalnie bardzo ciężko obecnie ustosunkować się do inwestycji w sektorze bankowym. Politycy zafundowali inwestorom bardzo dużo niewiadomych i dlatego ciężko o wiarygodne wyceny banków, bo jak mamy chociażby przewidzieć zyski banków, skoro nie wiadomo jakie nowe podatki lub innego rodzaju daniny na rzecz Państwa będą one odprowadzały. Mało tego, nie wiadomo w jakiej wysokości, a plotki na rynku mające korzenie w wypowiedziach pojedynczych polityków wskazują na bardzo dużą skalę niewiadomych.


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Decyzję o wejściu w akcjonariat Getin Noble podjęliśmy przede wszystkim patrząc na wykres tych walorów. Po bardzo dużych spadkach wywołanych właśnie obawami przed nowymi obciążeniami dla wszystkich banków, kurs akcji przeszedł do konsolidacji w przedziale 0,82 - 0,92 zł, która zawężą się coraz bardziej. Jeśli będzie ona się przedłużać, zostaną przebite linie trendów spadkowych.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Ofensywa zakupowa w Portfelu SII! Kupiliśmy akcje Getin Noble