Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CCC zwyciężyło w sondzie o włos. ZM Kania nową spółką w Portfelu SII

© gitanna - Fotolia.com

W zakończonej wrześniowej sondzie wśród pięciu propozycji inwestycyjnych wygrało CCC. Różnice między trzema czołowymi spółkami były naprawdę minimalne. Do Portfela SII w segmencie własnych inwestycji trafiły walory ZM Kania.

 

Poniżej prezentujemy finalne wyniki sondy. Cieszymy się, że coraz więcej zainteresowanych uczestniczy aktywnie w zarządzaniu Portfelem SII, głosując w sondach i aktywnie wyrażając swoje opinie na naszym forum.

 

Wyniki sondy
CCC 25,73%
PKO BP 24,56%
Monnari 25,15%
Votum 10,53%
Eurocash 14,04%

 

Przypomnijmy, jakie argumenty wskazaliśmy przy propozycji zakupu akcji CCC:

 

„CCC – Wielu inwestorów dobrze zna sytuację fundamentalną w CCC i przedstawiać jej wnikliwie nie trzeba (dla tych którzy czują głód świeżych informacji o CCC polecamy kliknąć tag CCC na naszej stronie). Spółka silnie rozwija sieć swoich sklepów – dwucyfrowe dynamiki wzrostu w ujęciu rok do roku. Obecnie plany ekspansji dotyczą zawojowania rynku niemieckiego i próbę „podebrania” klientów Deichmannowi. Dość niespodziewanie CCC ogłosiło, że kosztem 130 mln kupuje większościowy pakiet (74,99%) z opcją call na pozostałe udziały w największym sklepie internetowym w tej branży – Eobuwie.pl. Ten ruch mógł nie być brany pod uwagę w wycenach wielu instytucji finansowych, a kanał e-commerce jak w wielu branżach ma przed sobą dobre perspektywy. Przyszłości rozwojowej sklepu internetowego można szukać we wprowadzaniu go do kolejnych krajów Europy. Na wykresie akcji CCC widoczny jest ugruntowany trend wzrostowy, do którego obecnie zbliża się kurs walorów, po ukształtowaniu się formacji RGR. W przypadku wybronienia głównej linii trendu przez byki, zakup akcji w jej okolicach może okazać się dobrą decyzją.


Zakup akcji w przedziale 150 - 162 zł. Stop loss 140 zł, Take profit 180 zł.”

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

W dniu dzisiejszym wystawiliśmy zlecenie oczekujące po kursie 162 zł z terminem ważności do 08.10.2015 roku. W przypadku, gdy kurs nie wróci do zakładanego przez nas poziomu, kupimy akcje spółek z kolejnego miejsca z sondy.

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

CCC zwyciężyło w sondzie o włos. ZM Kania nową spółką w Portfelu SII