Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Hawe na razie jednak nie upadnie?

© alexskopje - Fotolia.com

Hawe w dniu wczorajszym (tj. 30.09.2015) w późnych godzinach wieczornych poinformowało raportem bieżącym, że zostały ustalone podstawowe warunki porozumienia z wierzycielami. Stosowne dokumenty mają zostać podpisane 5 października 2015 roku.

 

Hawe negocjuje od dłuższego czasu spłatę zobowiązań wobec Agencji Rozwoju Przemysłu i Alior Banku. Wraz z dniem 30 września 2015 roku upłynął termin obowiązywania umowy w kwestii ustalenia zobowiązań stron w związku z zamiarem zawarcia porozumienia związanego ze spłatą zadłużenia, w tym powstrzymania się od egzekwowania zobowiązań.

 

Przypomnijmy, że w sierpniu Hawe nie wykupiło obligacji na kwotę 35 mln zł. ARP i Alior Bank zgłosiły kolejne roszczenia odpowiednio na kwoty 80 mln zł i 15 mln zł. W wywiadzie dla PAP wiceprezes Hawe Paweł Paluchowski mówił, że firma zamierza zaproponować wierzycielom rozłożenie spłaty długów w czasie, przy udziale finansowania bankowego oraz środków z emisji akcji. Spółka nie wyklucza też zamiany części zadłużenia na kapitał. Hawe oczekuje obecnie napływu gotówki z rozliczenia kontraktów na budowę sieci szerokopasmowych. 29 września tego roku spółka Advisers S.A. wycofała wniosek złożony 4 września br. o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku Hawe.

 

Zgodnie z raportem finansowym za I półrocze 2015 roku, na koniec czerwca Hawe posiadało 45,2 mln zł środków pieniężnych. Jednak łączny poziom zadłużenia wynikający z kredytów, pożyczek i papierów dłużnych wynosił 138,8 mln zł.

 

Na wykresie akcji Hawe ostatnio sporo się dzieje. Obroty są rekordowe, a notowania walorów szaleją zaliczając jednocześnie ogromne spadki jak i wzrostu. Jeszcze pod koniec lipca tego roku jedna akcja kosztowała ponad 1,5 zł, by w pierwszej połowie września wyznaczyć minimum na poziomie 34 groszy, a następnie odbić w kilka dni do powyżej 1 zł.

 

Hawe - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: Hawe S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Hawe na razie jednak nie upadnie?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie