Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sygnał tygodnia na wykresie PKN Orlen, Trakcja również przed wzrostami!

Ostatnia sesja tego tygodnia przynosi ze sobą ciekawe sygnały. Na pierwszy plan wysuwa się bezapelacyjnie PKN Orlen, który po korekcie może w niedługim czasie powrócić na ścieżkę wzrostów. Drugą spółką dnia jest Trakcja, która również wysyła pozytywny sygnał w stronę inwestorów. Jednocześnie zapraszamy Państwa serdecznie na poniedziałkowy odcinek analizy technicznej live.


Wydanie specjalne analizy technicznej live odbędzie się we wtorek 29.09 o 14:00!

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić 2 spółki, a nasz analityk omówi je na żywo

 

Weź udział 


 

Sygnał pozytywny:

 

             1. PKN Orlen

             Poziom docelowy: 85,89 zł

             Stop loss: 65,09 zł

             Potencjalny zysk: 28,6%

             Ryzyko: 1%

             Zysk/ryzyko: 28,6:1

 

Akcje PKN Orlen znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Na powyższym wykresie widać, że rynek po narysowaniu pięciu fal wyższego rzędu prawdopodobnie narysował korektę prostą ABC. Prawdopodobieństwo zakończenia korekty zwiększa nagromadzenie wysokich wolumenów w jej dołku oraz zatrzymanie blisko geometrii 61,8% fali 3 wyższego rzędu. Obecnie można się spodziewać wzrostów do poziomów szczytu fali 5, czyli 85,89 zł, a zlecenie zabezpieczające może zostać postawione pod geometrią- 65,09 zł. Walor ten charakteryzuje się szczególnie małym ryzykiem przy dużym potencjale, gdyż stosunek zysk/ryzyko wynosi aż 28,6:1!

 

Orlen Upstraem, spółka grupy PKN Orlen do poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, przejmie od DEA Deutsche Erdoel 100 proc. udziałów w dwóch koncesjach poszukiwawczych w Małopolsce i na Podkarpaciu. Nie wyklucza też kolejnych tego typu akwizycji. Koncesje są zlokalizowane na terenie, na którym narodził się polski przemysł naftowy.

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Sygnał tygodnia na wykresie PKN Orlen, Trakcja również przed wzrostami!