Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oponeo.pl wchodzi na rynek amerykański

© dermedienagent - Fotolia.com

Grupa Oponeo.pl uruchomiła sprzedaż w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych poprzez serwis oponeo.com. Pierwsze zlecenie na tym rynku zostało zrealizowane 16 września bieżącego roku. W dalszej kolejności spółka zamierza uruchomić sprzedaż w stanie Nevada i Oregon.

 

Strategia Grupy zakłada intensyfikowanie sprzedaży zagranicznej i ekspansję na nowe rynki. Było to wyraźnie widoczne w wynikach za I półrocze 2015 roku. W tym okresie sprzedaż zagraniczna odpowiadała za 35% osiągniętych przychodów, podczas gdy rok wcześniej było to 24%. Największą dynamikę sprzedaży (ponad 200%) wśród zagranicznych rynków wykazały rynki: brytyjski (wzrost o 290%), czeski (268%), irlandzki (213%) i niemiecki (202%). Nie licząc USA, spółka działa na dwunastu rynkach zagranicznych. Więcej o wynikach spółki po I półroczu pisaliśmy w tym miejscu.

 

Oponeo.pl to internetowy dystrybutor opon i felg samochodowych. Z kolei rynek e-commerce w USA wzrasta rokrocznie, a oczekiwania na 2015 rok zakładają sprzedaż internetową na poziomie 347 mld dolarów wobec 304 mld dolarów w 2014 roku. Stany Zjednoczone zajmują drugie miejsce pod względem ilości klientów online w stosunku do liczby mieszkańców – 57,4%. Pierwsze miejsce należy do Wielkiej Brytanii, gdzie Oponeo.pl generuje największe przychody spośród rynków zagranicznych. W następujący sposób wejście na rynek kalifornijski skomentował Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu Oponeo.pl:

 

„Kalifornia jest najbogatszym oraz trzecim co do wielkości stanem.  To również siódma gospodarka świata, dlatego zdecydowaliśmy się od rozpoczęcia działalności właśnie w tym stanie.”

 

Spółka publikuje comiesięczne raporty sprzedażowe. W sierpniu bieżącego roku sprzedaż osiągnęła wartość 18,8 mln zł i była o 23% większa niż przed rokiem. Licząc od stycznia do końca sierpnia sprzedaż osiągnęła 227,5 mln zł, co stanowiło wzrost o 31% w porównaniu do tego samego okresu roku 2014.

 

Z technicznego punktu widzenia akcje Oponeo.pl znajdują się w trendzie wzrostowym, a kurs wywindował na historyczne maksima. Aktualnie wyzwanie dla byków stanowi poziom 20 zł, na którym zatrzymały się ostatnie wzrosty, a kurs konsoliduje się poniżej tej psychologicznej bariery. Z kolei wsparcie można wyznaczyć na dolnej linii kanału wzrostowego, która przebiega obecnie w okolicach 17,50 zł.

 

Oponeo.pl - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Oponeo.pl S.A.

 

Więcej:

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Oponeo.pl wchodzi na rynek amerykański