Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zarobiliśmy na KGHM, straciliśmy na Integerze

W ostatnich dniach w Portfelu SII miały miejsce dwie transakcje sprzedaży akcji. Z rachunku zniknęły walory KGHM z zyskiem i Integera ze stratą. Obydwie inwestycje pochodziły z segmentu tzw. głosowanego – zostały wybrane przez internautów w comiesięcznych sondach.

 

Akcje KGHM w ilości 24 sztuk zakupiliśmy do Portfela SII 1 września po kursie 75,00 zł. W wyniku zlecenia take profit sprzedaliśmy je po 82,99 zł zaledwie 8 dni później realizując zysk w wysokości 10,5%. Naszym celem było wykorzystanie tąpnięcia giełdy chińskiej, po której walory nawet tak wielkich firm jak KGHM spadały o kilkanaście procent w ciągu jednego dnia. Take profit ustawiliśmy na poziomie 82,00 zł (poziom luki spadkowej na wykresie) i chcieliśmy zrealizować szybki zysk na korekcie wzrostowej w ustabilizowanym od dłuższego czasu trendzie spadkowym. Jednak transakcja została zrealizowana po wyższym o 90 groszy., korzystniejszym dla nas kursie. Wynikało to z otwarcia w danym dniu sesyjnym z lekką luką wzrostową.

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Z kolei 14 akcji Integera nabyliśmy na początku sierpnia po kursie 134 zł. W tym przypadku również chcieliśmy „ugrać” kilkanaście procent na korekcie wzrostowej w trendzie spadkowym, na co wskazywały sygnały z analizy technicznej wykresu.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Zarobiliśmy na KGHM, straciliśmy na Integerze