Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

KGHM - kolejny etap projektu Ajax

© huci - Fotolia.com

KGHM Ajax złożył wniosek o uzyskanie pozwolenia środowiskowego na budowę odkrywkowej kopalni miedzi i złota Ajax. Spółka szacuje, że otrzyma wszystkie niezbędne pozwolenia na przełomie 2016 i 2017 roku, co pozwoli rozpocząć  budowę kopalni. Ma ona być jednym z ważniejszych podmiotów przemysłu górniczego w dystrykcie Kolumbia Brytyjska w Kanadzie.

 

Wniosek był przygotowywany ponad rok. Dokument liczy ponad 18 tysięcy stron i porusza 39 aspektów związanych z budową kopalni, poczynając od wpływu działalności kopalni na otoczenie środowiskowe, kończąc na prawach rdzennej ludności. Regionalny urząd ds. ochrony środowiska w Kolumbii Brytyjskiej ma 30 dni na sprawdzenie wniosku pod kątem formalnym. Po tym czasie wniosek zostanie upubliczniony, a następnie poddany ocenie merytorycznej i konsultacjom społecznym, które będą trwały 75 dni.

 

Projekt Ajax zakłada budowę odkrywkowej kopalni miedzi i złota, która pozwoli spółce umocnić pozycję na międzynarodowym rynku producentów miedzi. W następujący sposób projekt skomentowali przedstawiciele KGHM Ajax:

 

„To krok milowy w projekcie Ajax. Nasz zespół przez ponad rok przygotowywał wniosek. Wierzymy, że spełnia on wysokie standardy wymagane w projekcie Ajax i z niecierpliwością czekamy na przejście do fazy formalnej oceny naszego wniosku” - powiedział Marcin Mostowy, prezes KGHM Ajax.

 

„Chcemy by każdy miał szansę uzyskać pełną wiedzę dotyczącą wszystkich aspektów projektu Ajax. Naszym celem jest umożliwienie lokalnej społeczności dostępu do wszystkich informacji jakich potrzebuje” -  powiedział Clyde Gillespie, szef projektu KGHM Ajax.

 

Poza projektem Ajax, flagową inwestycją KGHM jest Sierra Gorda, w której produkcja komercyjna ruszyła z początkiem lipca. Poza tymi projektami spółka realizuje między innymi projekt Victoria, Głogów Głęboki, projekt hutniczy pirometalurgii czy też Żelazny Most. Więcej o projektach spółki mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv Dyrektor Naczelny ds. Relacji Inwestorskich KGHM Polska Miedź S.A., Artur Tarnowski.

 

 

Na wykresie KGHM wciąż obowiązuje linia trendu spadkowego zapoczątkowana w maju bieżącego roku. Obecnie kurs znajduje się tuż pod nią, a jej skuteczne przebicie będzie pozytywnym sygnałem płynącym z analizy technicznej. Niewiele ponad linią trendu spadkowego rysuje się opór na poziomie 90 zł. Z kolei wsparcie dla aktualnego ruchu można wyznaczyć na poziomie 80 zł, a kolejne na poziomie 70 zł bądź nieco niżej na poziomie rocznego minimum przy cenie 69,20 zł.

 

KGHM - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

KGHM - kolejny etap projektu Ajax
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie