Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rynek nie spodziewa się podwyżki stóp procentowych w USA

© Jakub Jirsák - Fotolia.com

Prawdopodobieństwo, że Fed podniesie stopy procentowe już na obecnym posiedzeniu, szacowane jest na około 25 proc. Główny ekonomista BIZ Banku Ignacy Morawski uważa jednak, że jest ono wyższe. Argumentem za podwyżkami stóp jest ryzyko pojawienia się w najbliższych kwartałach presji inflacyjnej.

 

– Wycena kontraktów terminowych i ogólnie instrumentów finansowych sugeruje, że ryzyko podwyżki stóp procentowych wynosi około 25 proc., czyli nie jest wysokie – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Ignacy Morawski, główny ekonomista BIZ Banku.

 

W ocenie eksperta prawdopodobieństwo podniesienia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych już podczas obecnego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku jest jednak wyższe, niż oczekuje rynek. Niezależnie od tego, co zrobi Fed, dla inwestorów kluczowy będzie komunikat towarzyszący podjętej decyzji.

 

– Nie jest istotne, kiedy będzie pierwsza podwyżka, czy to będzie we wrześniu, czy w październiku, czy w grudniu. Dla rynku finansowego najważniejsza jest ścieżka stóp procentowych, tego, jak one będą wyglądały w przeciągu kilku lat – wyjaśnia Morawski.

 

W obecnej chwili rynek finansowy prognozuje, że stopa referencyjna Fedu do końca 2017 roku osiągnie poziom 1,5 proc. Oznacza to, że inwestorzy spodziewają się raczej dość powolnego tempa podwyżek. Kluczową zmienną dla rynków jest właśnie projekcja stóp procentowych na najbliższe dwa lata.

 

Źródło: Newseria

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Rynek nie spodziewa się podwyżki stóp procentowych w USA
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie