Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Porozumienie akcjonariuszy mniejszościowych Polcolorit przekroczyło próg 5%

© Karramba Production - Fotolia.com

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych kilka dni temu informowało o tym, że będzie wspierać inicjatywę akcjonariuszy mniejszościowych spółki Polcolorit w działaniach na rzecz ochrony ich praw. Jak natomiast wynika z komunikatu Spółki z dnia 20 sierpnia br. Porozumienie przekroczyło próg 5% w ogólnej liczbie głosów w Spółce.

 

W komunikacie przekazanym przez Spółkę możemy przeczytać m.in., że w skład Porozumienia wchodzi łącznie 18 akcjonariuszy oraz, że zostało ono zawarte dla prowadzenia trwałej polityki wobec Spółki polegającej na dążeniu do zachowania przez Spółkę statusu spółki publicznej, zapewnienia ochrony i poszanowania praw akcjonariuszy mniejszościowych, zwiększenia roli akcjonariuszy mniejszościowych w akcjonariacie, zwiększenia wpływu akcjonariuszy mniejszościowych na skład rady nadzorczej Spółki, zapobieżenia przymusowemu wykupowi akcji od akcjonariuszy mniejszościowych.

 

Zgodnie z treścią zawiadomienia przed zawarciem Porozumienia udział żadnego z Członków Porozumienia nie stanowił samodzielnie co najmniej 5% odpowiednio w ogólnej liczbie głosów oraz kapitale zakładowym Spółki. Jednocześnie udział największego spośród Członków Porozumienia stanowił 1,80% w ogólnej liczbie głosów.  W wyniku zawarcia Porozumienia łączny stan posiadania akcji Spółki przez Członków Porozumienia wynosi 1.086.616 akcji zwykłych na okaziciela, co stanowi 6,06% w kapitale zakładowym Spółki oraz uprawnia do wykonywania 1.086.616 głosów stanowiących 5,14% ogólnej liczby głosów.

 

W ocenie Stowarzyszenia inicjatywa podjęta przez akcjonariuszy mniejszościowych jest w pełni zasadna, a aktywność inwestorów świadczyć może o ich determinacji w walce o swój interes. Jest to kolejny po spółce North Coast bardzo pozytywny przykład wysokiej aktywności akcjonariuszy mniejszościowych. SII liczy, że takie inicjatywy będzie można obserwować na rynku częściej.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Porozumienie akcjonariuszy mniejszościowych Polcolorit przekroczyło próg 5%