Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Porozumienie akcjonariuszy mniejszościowych Polcolorit przekroczyło próg 5%

© Karramba Production - Fotolia.com

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych kilka dni temu informowało o tym, że będzie wspierać inicjatywę akcjonariuszy mniejszościowych spółki Polcolorit w działaniach na rzecz ochrony ich praw. Jak natomiast wynika z komunikatu Spółki z dnia 20 sierpnia br. Porozumienie przekroczyło próg 5% w ogólnej liczbie głosów w Spółce.

 

W komunikacie przekazanym przez Spółkę możemy przeczytać m.in., że w skład Porozumienia wchodzi łącznie 18 akcjonariuszy oraz, że zostało ono zawarte dla prowadzenia trwałej polityki wobec Spółki polegającej na dążeniu do zachowania przez Spółkę statusu spółki publicznej, zapewnienia ochrony i poszanowania praw akcjonariuszy mniejszościowych, zwiększenia roli akcjonariuszy mniejszościowych w akcjonariacie, zwiększenia wpływu akcjonariuszy mniejszościowych na skład rady nadzorczej Spółki, zapobieżenia przymusowemu wykupowi akcji od akcjonariuszy mniejszościowych.

 

Zgodnie z treścią zawiadomienia przed zawarciem Porozumienia udział żadnego z Członków Porozumienia nie stanowił samodzielnie co najmniej 5% odpowiednio w ogólnej liczbie głosów oraz kapitale zakładowym Spółki. Jednocześnie udział największego spośród Członków Porozumienia stanowił 1,80% w ogólnej liczbie głosów.  W wyniku zawarcia Porozumienia łączny stan posiadania akcji Spółki przez Członków Porozumienia wynosi 1.086.616 akcji zwykłych na okaziciela, co stanowi 6,06% w kapitale zakładowym Spółki oraz uprawnia do wykonywania 1.086.616 głosów stanowiących 5,14% ogólnej liczby głosów.

 

W ocenie Stowarzyszenia inicjatywa podjęta przez akcjonariuszy mniejszościowych jest w pełni zasadna, a aktywność inwestorów świadczyć może o ich determinacji w walce o swój interes. Jest to kolejny po spółce North Coast bardzo pozytywny przykład wysokiej aktywności akcjonariuszy mniejszościowych. SII liczy, że takie inicjatywy będzie można obserwować na rynku częściej.

Zobacz również:

18.01.2018, Aktualności

SII Poleca: Webinar Rafała Glinickiego „Wolumen – energia, która rządzi ceną”

18.01.2018, Aktualności

SII Poleca: Webinar Rafała Glinickiego „Wolumen – energia, która rządzi ceną”

SII Poleca webinar Rafała Glinickiego „Wolumen - energia, która rządzi ceną”. Wtorek, 23 stycznia, godz. 19:00

Zobacz więcej

18.01.2018, Newsroom

Spółka z NewConnect zainwestuje w technologię blockchain

18.01.2018, Newsroom

Spółka z NewConnect zainwestuje w technologię blockchain

Co ciekawe, to nie jest pierwszy taki przypadek na polskiej giełdzie.

Zobacz więcej

Porozumienie akcjonariuszy mniejszościowych Polcolorit przekroczyło próg 5%