Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Porozumienie akcjonariuszy mniejszościowych Polcolorit przekroczyło próg 5%

© Karramba Production - Fotolia.com

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych kilka dni temu informowało o tym, że będzie wspierać inicjatywę akcjonariuszy mniejszościowych spółki Polcolorit w działaniach na rzecz ochrony ich praw. Jak natomiast wynika z komunikatu Spółki z dnia 20 sierpnia br. Porozumienie przekroczyło próg 5% w ogólnej liczbie głosów w Spółce.

 

W komunikacie przekazanym przez Spółkę możemy przeczytać m.in., że w skład Porozumienia wchodzi łącznie 18 akcjonariuszy oraz, że zostało ono zawarte dla prowadzenia trwałej polityki wobec Spółki polegającej na dążeniu do zachowania przez Spółkę statusu spółki publicznej, zapewnienia ochrony i poszanowania praw akcjonariuszy mniejszościowych, zwiększenia roli akcjonariuszy mniejszościowych w akcjonariacie, zwiększenia wpływu akcjonariuszy mniejszościowych na skład rady nadzorczej Spółki, zapobieżenia przymusowemu wykupowi akcji od akcjonariuszy mniejszościowych.

 

Zgodnie z treścią zawiadomienia przed zawarciem Porozumienia udział żadnego z Członków Porozumienia nie stanowił samodzielnie co najmniej 5% odpowiednio w ogólnej liczbie głosów oraz kapitale zakładowym Spółki. Jednocześnie udział największego spośród Członków Porozumienia stanowił 1,80% w ogólnej liczbie głosów.  W wyniku zawarcia Porozumienia łączny stan posiadania akcji Spółki przez Członków Porozumienia wynosi 1.086.616 akcji zwykłych na okaziciela, co stanowi 6,06% w kapitale zakładowym Spółki oraz uprawnia do wykonywania 1.086.616 głosów stanowiących 5,14% ogólnej liczby głosów.

 

W ocenie Stowarzyszenia inicjatywa podjęta przez akcjonariuszy mniejszościowych jest w pełni zasadna, a aktywność inwestorów świadczyć może o ich determinacji w walce o swój interes. Jest to kolejny po spółce North Coast bardzo pozytywny przykład wysokiej aktywności akcjonariuszy mniejszościowych. SII liczy, że takie inicjatywy będzie można obserwować na rynku częściej.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Porozumienie akcjonariuszy mniejszościowych Polcolorit przekroczyło próg 5%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie