Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zieliński (Makolab): Eksport jest naszą siłą napędową

© lassedesignen - Fotolia.com

„Działamy na rosnącym rynku, przyszłościowym, na którym jest jeszcze wiele do zrobienia, i na którym zachodzą ciągłe zmiany. Naszą specjalnością jest technologia, zajmujemy się tworzeniem unikalnych rozwiązań technologicznych w oparciu o posiadane kompetencje i działalność rozwojową” – mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Prezes Zarządu Makolab S.A., Wojciech Zieliński.

 

Inwestorzy.tv

 

Spółka postawiła przed sobą trzy cele: utrzymanie dotychczasowej dynamiki sprzedaży, stałe zwiększanie zyskowności i zwiększanie wysokości wypłacanej dywidendy. Aby osiągnąć te cele spółka postawiła przed sobą cztery główne kierunki działań (1) dalsze poszerzanie portfela projektów zagranicznych, (2) umacnianie w strategicznych sektorach, (3) komercjalizacja wyniku działań rozwojowych, (4) prowadzenie prac badawczo-rozwojowych.

 

Makolab jest notowany na rynku NewConnect. Na razie spółka nie spełnia warunków ab przejść na GPW, między innymi zbyt mała kapitalizacja, 28 mln zł przy cenie 4 zł za akcję, podczas gdy na GPW mogą zadebiutować spółki o kapitalizacji 60 mln zł. Dlatego na chwilę obecną celem spółki jest wejście do indeksu NC Lead.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Zieliński (Makolab): Eksport jest naszą siłą napędową
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie