Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Gdy krew się leje… zastanawiamy się co kupić do Portfela SII

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu miesiąca przedstawiamy 5 typów inwestycyjnych. Zwycięska propozycja trafi do Portfela SII. Horyzont inwestycyjny wynosi 4 miesiące.

 

1. KGHMpo masakrze spadkowej, którą doskonale widać na wykresie akcji, istnieje spora szansa na uformowanie odbicia korekcyjnego. Niestety z punktu widzenia fundamentalnego realizuje się czarny scenariusz, o którym wspominaliśmy we wcześniejszych newsroomach. W długim terminie coraz niższe ceny udziałów w KGHM mogą zainteresować dużo większych konkurentów i zachęcić do np. wrogiego przejęcia, o którym już wspominał prezes Wirth. Oporem dla popytu będzie luka spadkowa z 24-tego sierpnia w przedziale 80 – 83,50 zł i to ona będzie naszym celem w zainkasowaniu zysków. Pytanie, czy po tygodniowym okresie głosowania, ceny akcji KGHM będą jeszcze w „dogodnej” cenie do kupna? A może będą w dogodniejszej? Na tych walorach może się zdarzyć niemal wszystko.

 

Zakup akcji w przedziale 66-75 zł. Stop loss 60 zł, Take profit 82 zł

 

 

KGHM - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

2. EuCOSpółka pokazała bardzo dobre wyniki finansowe za II kwartał tego roku, potwierdzając stabilny, dynamiczny rozwój. Raport finansowy opisywaliśmy w tym miejscu. Na temat EuCO powstał w kwietniu ubiegłego roku obszerny raport analityczny SII dostępny tutaj. Atutem spółki jest duża odporność podstawowej działalności na aktualną kondycję gospodarczą. Na wykresie kursu akcji widoczny jest stabilny trend wzrostowy. Spółka w ubiegłym roku wypłaciła dużą dywidendę w stosunku do osiągniętego zysku netto, a zdolność finansowa po obecnym roku kalendarzowym pod tym względem powinna być znacznie większa.

 

Zakup akcji w przedziale 44-53 zł. Stop loss 42 zł, Take profit 60 zł

 

EuCO - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

3. PGNiG – Spadające mocno ceny ropy naftowej i innych surowców powinny również dynamizować spadki cen gazu ziemnego. Tworzy to coraz większą presję na głównym, rosyjskim dostawcy na obniżenie cen importowych. Dodatkowo nadzorca rynkowy w kraju obniżył ceny gazu mniej niż spodziewali się analitycy. Pozytywnie wyglądają też wyniki finansowe za II kw. bieżącego roku, które opisywaliśmy w tym miejscu. Propozycja inwestycyjna zakłada zakup akcji w dolnych granicach obecnie trwającej konsolidacji.

 

Zakup akcji w przedziale 6,00-6,50 zł. Stop loss 5,80 zł, Take profit 7,20 zł

 

PGNiG - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

4. Bioton – Ta propozycja inwestycyjna to duża skala spekulacji. Bo takie właśnie wnioski płyną z wykresu akcji tej spółki. Korekta spadkowa doprowadziła już do zniżki kursu o około 20% od szczytów (12,5 zł). Determinacja zdobycia jak największego pakietu akcji w Biotonie przez chińskich inwestorów jest spora, o czym świadczy wiele transakcji pakietowych po coraz wyższych cenach.

 

Zakup akcji w przedziale 8,30-9,50 zł. Stop loss 8,00 zł, Take profit 10 zł

 

Bioton - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

5. CCC – Główna linia trendu, trwająca od niemal 5 lat przebiega aktualnie na poziomie 150 zł. Obecna konsolidacja kursu akcji wyznacza granicę przedziału 168 – 200 zł. „Na upartego” istnieje ryzyko tworzenia się prawego ramienia formacji RGR (zwiastun spadków). Z fundamentalnego punktu widzenia CCC postrzegane jest przez rynek bardzo dobrze. Wiązane są bardzo duże nadzieje z podbiciem rynku niemieckiego, a potencjalne osłabienie złotówki wobec euro powinno dodatkowo sprzyjać tej ekspansji. Czarne dni na całym rynku umożliwiają zakup dobrych fundamentalnie spółek na korektach spadkowych – i to jest właśnie cel tej propozycji.

 

Zakup akcji w przedziale 168-182 zł. Stop loss 162 zł, Take profit 195 zł

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Gdy krew się leje… zastanawiamy się co kupić do Portfela SII