Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Lotos przed korektą, Alma poszukuje dna!

Wraz z początkiem tygodnia publikujemy analizę wykresów dwóch spółek. "Wybrańcami" zostały Lotos oraz Alma. Mimo, że oba sygnały są negatywne, to obie sytuacje różni wiele, gdyż w ujęciu długoterminowym akcje Lotos wydają się wyglądać stabilnie, podczas gdy walory Almy poszukują dna. 

Dobrą informacją dzisiejszego dnia jest fakt, iż już w piątek powracamy z Analizą techniczną live, do której zapisy znajdą Państwo poniżej.


 

Analiza techniczna live odbędzie się w piątek 20.08 o 14:00!

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić 2 spółki, a nasz analityk omówi je na żywo

 

Weź udział 


 

Sygnały negatywne:

 

             1. Lotos

 

 

 

Akcje spółki Lotos od listopada 2014 roku znajdują się w trendzie wzrostowym. Na powyższym dziennym wykresie możemy dostrzec klarownie narysowane pięć fal impulsu. Na jego szczycie pojawiła się negatywna formacja świecowa - zasłona ciemnej chmury, która może zwiastować korektę wyższego rzędu. Kolejnym sygnałem potęgującym możliwość pojawienia się w najbliższym czasie fali korekcyjnej jest sygnał płynący z wykresu tygodniowego.

 

 

 

Zgodnie z zasadą, iż sygnały płynące z wykresów o dłuższym interwale czasowym są bardziej prawdopodobne, to warto spojrzeć na wykres tygodniowy. Widać na nim również narysowane pięć fal impulsu, na których szczycie pojawiła się formacja spadającej gwiazdy utworzona na zwięszonym wolumenie. Spoglądając na pomiary geometryczne można przypuszczać, iż korekta może znieść cenę do okolic 28 zł. 

 

Tych z Państwa, którzy interesują się również aspektami fundamentalnymi zapraszamy do artykułu z naszego Newsroom-u: "Lotos poprawia wyniki w I półroczu".

 

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Lotos przed korektą, Alma poszukuje dna!