Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Z. Jagiełło (PKO BP): Ustabilizowaliśmy wynik odsetkowy

© dziewul - Fotolia.com

Zysk netto banku PKO BP w II kwartale wyniósł 702,9 mln złotych. To o ponad 8,5 proc. więcej niż w I kwartale. Osiągnięty wynik jest jednak słabszy niż w tym samym kwartale 2014 roku, co jest rezultatem niższych wpływów odsetkowych. Jak ocenia prezes Zbigniew Jagiełło, bank zdołał już jednak ustabilizować wynik odsetkowy i ten – tak jak i przychody z tego tytułu – powinien w kolejnych kwartałach rosnąć.

 

– Ustabilizowaliśmy wynik odsetkowy po serii obniżek stóp procentowych w Polsce. Według naszych przewidywań w następnych kwartałach ten wynik odsetkowy będzie tylko rósł – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Zbigniew Jagiełło, prezes banku PKO BP. – PKO Bank Polski osiągnął w drugim kwartale 2015 roku bardzo dobre wyniki finansowe. Nasz zysk netto za drugi kwartał wyniósł 703 miliony złotych i jest znacząco lepszy od wyniku finansowego za I kwartał

 

Dynamika zysku netto mierzona kwartał do kwartału wyniosła 8,6 proc, W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku bank zarobił 647,2 mln zł. Uzyskany w II kwartale wynik jest jednak wyraźnie słabszy niż w tym samym okresie rok wcześniej. Głównym czynnikiem, który wpłynął na obniżenie rentowności banku, jest spadek stóp procentowych w Polsce. Obniżki pociągnęły za sobą zmniejszenie przychodów z tytułu odsetek. Przychody odsetkowe w stosunku do I kwartału nieznacznie spadły i wyniosły 2,36 mld złotych (wobec 2,77 mld zł w I kw.).

 

Jak informuje prezes PKO BP działania banku skłaniające klientów do częstszego korzystania z kart kredytowych również przyniosły efekty. Zarówno całkowity wolumen, jak i łączna liczba przeprowadzonych transakcji wzrosły o od 20 do 40 proc. liczone rok do roku.

 

Źródło: Newseria

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Z. Jagiełło (PKO BP): Ustabilizowaliśmy wynik odsetkowy