Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Jaruga (Magellan): Posiadany portfel jest dobrym prognostykiem wyników w 2015 roku

© gstockstudio - Fotolia.com

„Jesteśmy jedną z nielicznych spółek na giełdzie, która nieprzerwanie od siedmiu lat realizuje dynamikę wzrostu zysku netto przekraczającą 10%. Portfel zbudowany na koniec 2014 roku jest dobrym prognostykiem dla wyników w 2015 roku” – mówiła w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Dyrektor ds. Sprawozdawczości i Analiz Magellan S.A., Zofia Jaruga.

 

Inwestorzy.tv

 

W listopadzie ubiegłego roku Magellan rozpoczął działalność w Hiszpanii. W tym roku podpisane mają zostać pierwsze kontrakty. Przedstawiciel spółki powiedział, że jeśli spółka zamknie 2015 rok bez straty na rynku w Hiszpanii to będzie to bardzo dobry wynik. Ponadto z rynków zagranicznych spółka działa również w Czechach i na Słowacji, gdzie posiada spółki o już ugruntowanej pozycji rynkowej.

 

Przedstawiciel spółki mówił także o polityce dywidendowej. Magellan wypłacił pierwszą dywidendę w 2015 roku. W przyszłych okresach spółka zamierza kontynuować dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami w wysokości do 50% zysku netto.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Jaruga (Magellan): Posiadany portfel jest dobrym prognostykiem wyników w 2015 roku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie