Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

LPP rośnie w siłę, Tauron przy historycznych minimach!

W czwartkowym odcinku również prezentujemy po jednym negatywnym i pozytywnym potencjalnym sygnale inwestycyjnym. Przed dzisiejszą sesją na wyróżnienie zasługują dwie spółki: LPP oraz Tauron. Pierwsza z nich z powodu prawdopodobnie pozytywnej sytuacji technicznej, a druga niestety wręcz przeciwnie, gdyż znajduje się w odległości zaledwie trzech groszy od historycznych minimów. 


 

Sygnał pozytywny:

 

             1. LPP

             Poziom docelowy: 8500 zł

             Stop loss: 7249 zł

             Potencjalny zysk: 15%

             Ryzyko: 2%

             Zysk/ryzyko: 7,5:1

Wykres dzienny

 Źródło: stooq.pl 

 

W ujęciu długoterminowym akcje spółki LPP znajdują się w trendzie wzrostowym od początku swoich notowań na GPW. W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami korekty wyższego rzędu, która prawdopodobnie w ostatnim czasie wyznaczyła dołek, gdzie pojawiła się pokaźna formacja młota. Następnie rynek narysował dwie fale, aby obecnie znajdować się prawdopodobnie w dołku drugiej z nich. Nie można mieć pewności, czy fala C nie zostanie przedłużona do pięciu fal, dlatego warto ustawić ciasno zlecenie stop loss. Z wykresu wynika, iż rozsądnym miejscem byłoby ustawienie zlecenia zabezpieczającego pod formacją młota, która narysowana została przy geometrii 23,6% prawdopodobnej fali 1, czyli na poziomie 7249 zł. Potencjał wzrostowy to początkowo okolice 8500 zł, lecz silny opór może być napotkany przy poziomie 8000 zł. 

 

W lipcu LPP wypracowało 442 mln zł przychodów, czyli o 6% więcej niż rok temu. Wartość marży brutto wyniosła 46%, o 5 p.p. mniej noż przed rokiem. W tym okresie powierzchnia handlowa zwiększyła się o 15%.

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

LPP rośnie w siłę, Tauron przy historycznych minimach!