Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Gekoplast jeszcze w tym roku przejdzie na rynek główny GPW

© srki66 - Fotolia.com

Według Piotra Górowskiego, prezesa Gekoplastu, złożenie prospektu emisyjnego nastąpi jeszcze we wrześniu. Spółka planuje także dalszą ekspansję zagraniczną, jednak realizacja tego celu ruszy pełną parą w przyszłym roku, gdy zacznie działać nowa lina produkcyjna.

 

– Cały czas próbujemy zwiększać naszą obecność na rynkach europejskich. Pozyskaliśmy nowych klientów na Litwie, a także praktycznie we wszystkich krajach, w których funkcjonujemy – deklaruje Piotr Górowski, prezes zarządu Gekoplastu.

 

Spółka systematycznie inwestuje w nowe moce produkcyjne. Według danych za lipiec 2015 Gekoplast SA dysponuje już pięcioma liniami służącymi do wytwarzania płyt komórkowych. Pozwala to na produkcję w wysokości przeszło 600 ton miesięcznie. Rok temu maksymalne moce produkcyjne były o 10 proc. niższe. Popyt na produkty firmy jest jednak jeszcze wyższy, a wobec braku wolnych mocy spółka wstrzymuje się z dalszą ekspansją.

 

– Problem jest jedynie taki, że trzeba to robić sukcesywnie i z głową, żeby nie zrobić czegoś za szybko. Natomiast nową linię mamy już zakontraktowaną, mamy wypracowany model jej uruchomienia i wdrożenia do produkcji – informuje prezes Górowski, pytany o plany zwiększenia mocy produkcyjnych spółki.

 

Gekoplast jest największym producentem płyt komórkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Udział w tym segmencie rynku wynosi około 30 proc. W skali całej Unii Europejskiej jest to blisko 8 proc.

 

Źródło: Newseria

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Gekoplast jeszcze w tym roku przejdzie na rynek główny GPW
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie