Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Brzozowski (Unimot): Pozytywnie oceniamy postępującą liberalizację rynku gazu

© chalermchai k - Fotolia.com

„Najbardziej będziemy rozwijać olej napędowy, który jest najbardziej dochodowy dla spółki. Drugim obszarem jest gaz ziemny, z uwagą przyglądamy się nowym możliwościom inwestycyjnym, nowym sieciom” – mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Członek Zarządu Unimot S.A., Robert Brzozowski.

 

Inwestorzy.tv

 

Przedstawiciel spółki odniósł się do niskich cen surowców i ich wpływie na działalność spółki. Tak naprawdę pomagają one spółce ponieważ dzięki niższym cenom paliw Unimot ma mniejsze zaangażowanie kapitału. Mówiąc inaczej przy tym samym kapitale spółka może generować wyższe obroty. Spółce nie przeszkadzają również spadki cen ponieważ jest na nie przygotowana, zabezpiecza się przed nimi wykorzystując do tego dostępne instrumenty finansowe.

 

Unimot S.A. jest notowany na rynku NewConnect od 2011 roku. Spółka planuje przejście na główny rynek. Przedstawiciel spółki powiedział, że obecnie trwają mocne przygotowania do przejścia.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Brzozowski (Unimot): Pozytywnie oceniamy postępującą liberalizację rynku gazu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie