Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oznaki siły na wykresie Dębicy, Grajewo rusza na północ!

W czwartkową sesję ponownie prezentujemy Państwu dwa pozytywne sygnały, które pojawiły się na wykresach spółek notowanych na GPW. Naszą szczególną uwagę zwróciły spółki Grajewo oraz Dębica. Dębica może być łakomym kąskiem dla inwestorów dywidendowych, gdyż pod koniec sierpnia będzie można nabyć prawa do dywidendy, której stopa wynosi niecałe 4%.


 

Sygnał pozytywny:

 

             1. Grajewo

             Poziom docelowy: 32 zł

             Stop loss: 23,44 zł

             Potencjalny zysk: 25,5%

             Ryzyko: 8,5%

             Zysk/ryzyko:  3:1

Wykres dzienny

 Źródło: stooq.pl 

 

Akcje spółki Grajewo znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Na wykresie możemy dostrzec, iż prawdopodobnie po narysowaniu korekty wyższego rzędu rozpoczął się kolejny impuls wzrostowy. Wgłębiając się w układ falowy można przypuszczać, że rynek obecnie po ustanowieniu dołka fali 2 rozpoczyna rysowanie fali 3. Podyktowane jest to pojawieniem się formacji młota w dołku fali, która zatrzymała się praktycznie w punkt geometrii 38,2% fali 1 oraz kolejną świecą wzrostową, która potwierdza aspiracje wzrostowe. Potencjał tego waloru jest bardzo duży, lecz początkowo należy zwrócić uwagę na opór przy poziomie 32 zł. Zlecenie zabezpieczające zgodne z zasadą 3:1 (zysk/ryzyko) można ustawić na poziomie 23,44 zł. Można również ustanowić bardziej odległe zlecenie, w dołku fali 2- 23,10 zł.

 

Akcjonariusze Pfleiderer Grajewo zatwierdzili podwyższenie kapitału spółki poprzez emisję do 40 mln akcji, w związku z planowaną integracją spółki z Pfleiderer GmbH, podała firma. Akcje nowej emisji zostaną wyemitowane w drodze subskrypcji otwartej w trybie oferty publicznej.

 

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Oznaki siły na wykresie Dębicy, Grajewo rusza na północ!