Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PGE będzie przeprowadzać testy na utratę wartości aktywów. Akcje spadają

© Jakub Jirsák - Fotolia.com

Wczoraj po sesji PGE poinformowało komunikatem bieżącym, że będzie przeprowadzać testy na utratę wartości swojego majątku.

 

W komunikacie znalazła się następująca informacja:

 

„Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. ("Spółka") informuje, że zaistniały przesłanki do przeprowadzenia przez Spółkę testów na utratę wartości aktywów zgodnie z MSR 36, o których wyniku Spółka poinformuje odrębnym raportem bieżącym.”

 

W praktyce oznacza to, że jeżeli przeprowadzone testy wskażą zmniejszenie wartości wybranych aktywów, wówczas różnica między obecną wyceną księgową tych aktywów będzie musiała zostać wykazana w rachunku zysków i strat jako odpis, co obniży wynik finansowy. Takie operacje są w ostatnim czasie dość często spotykane wśród spółek giełdowych. Można w tym miejscu za przykłady podać PGNiG, Trakcję, PKN Orlen, Tauron, Lotos, o których pisaliśmy w naszym dziale newsroom.

 

PGE zmieniło również datę publikacji raportu za pierwsze półrocze tego roku na 31 sierpnia. Pierwotnie miał on się ukazać już jutro tj. 6 sierpnia. Prawdopodobnie zmiana terminu jest związana właśnie z procesem przeprowadzania testów.

 

Inwestorzy negatywnie reagują na nowe informacje. Kurs akcji przetestował rano lokalne dołki z początku lipca w okolicy 16,8 zł. W dalszej części sesji notowania powróciły ponad poziom 17 zł. Na wykresie wyrysował się kanał trendu spadkowego, w którym obecnie porusza się kurs akcji. Jego dolna i górna granica wypada obecnie na poziomie odpowiednio 16,2 i 17,8 zł.

 

PGE - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

 

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

PGE będzie przeprowadzać testy na utratę wartości aktywów. Akcje spadają
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie