Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Świtalska (Duon): Jesteśmy liderem na rynku TPA gazu

© chungking - Fotolia.com

„Na wyniki kolejnych kwartałów będzie przede wszystkim wpływał rozwój jakiego spodziewamy się w segmencie obrotu, zwłaszcza w obszarze sprzedaży gazu TPA. Oczekujemy, że wraz z postępującą liberalizacją rynku gazu ziemnego będzie rosnąć świadomość odbiorców o możliwości zmiany dostawcy” – mówiła w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Dyrektor Biura Zarządu i Relacji Inwestorskich Grupy Duon S.A., Anna Świtalska.

 

Inwestorzy.tv

 

Jako drugi najbardziej perspektywistyczny obszar przedstawiciel spółki wskazał na LNG. Spółka wiąże nadzieje z tym obszarem ze względu na zbliżającą się ku końcowi budowie terminalu LNG w Świnoujściu. Poza tym Duon od 2014 roku importuje gaz LNG z Obwodu Kaliningradzkiego.

 

W grudniu 2014 roku Duon przejął spółkę AMB Energia, jednego z największych agentów handlowych na rynku polskim, wyspecjalizowanym w sprzedaży produktów typu energia elektryczna na zasadzie TPA (Third Party Access – zasada dostępu stron trzecich do sieci, która pozwala na zakup energii od dowolnego dostawcy). Celem przejęcia było wzmocnienie sprzedaży i lepsze wykorzystanie rosnącej świadomości odbiorców o możliwości zmiany dostawcy zarówno na rynku energii elektrycznej i rynku gazu ziemnego. Przedstawiciel spółki stwierdził w wywiadzie, że decyzja o przejęciu była bardzo dobra na podstawie osiągniętych wyników sprzedażowych.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Świtalska (Duon): Jesteśmy liderem na rynku TPA gazu