Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wstrząsający widok na wykresie Hawe, Eurocash blisko szczytu!

Obecny tydzień nie cieszy się zbyt dużymi obrotami, co mamy nadzieję zmieni się w jego dalszym ciągu. Trzeba mieć jednak świadomość, iż okres wakacyjny właśnie tym się charakteryzuje.

Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa analizy dwóch wykresów spółek, które w ostatnim czasie pojawiały się w ATrakcyjnych spółkach, dlatego też będzie ona niejako kontynuacją poprzednich interpretacji. 


 

Sygnały negatywne:

 

               1. Hawe

 

 

Akcje spółki Hawe znajdują się w trendzie spadkowym w ujęciu długoterminowym. Tak jak przewidywaliśmy w analizie przeprowadzonej 17 lipca br. na wykresie pojawiły się spadki, jednak ich rozmiary i dynamika są wielce zaskakujące. Walor ten od tamtej sesji stracił już ponad 40%. W dniu wczorajszym na wykresie przebity został ważny historyczny poziom wsparcia, a dzisiejsza sesja rozpoczęła się istotną luką cenową. Negatywny wydźwięk zaistniałej sytuacji potęgują ponadprzeciętne wolumeny, na których kurs akcji osuwa się w ostatnich dniach. Jedyny pozytyw można odnaleźć w układzie falowym, ponieważ prawdopodobne jest, iż obecnie rynek rysuje ostatnią falę spadkową - piątą. Jedynym potencjalnym miejscem do zatrzymania się fali 5 wynikającej z wykresu są historyczne minima, czyli poziomy 0,80 zł. Nie da się ukryć, iż wielokrotnie tak dynamiczne spadki przynoszą w odpowiedzi atrakcyjne okazje inwestycyjne, dlatego też będziemy się przyglądać tej spółce, aby w odpowiednim czasie ponownie zaprezentować Państwu wykres Hawe.

 

Prawdopodobnym powodem takiego zachowania kursu akcji są obawy i niepewność inwestorów, gdyż grupa Hawe w ciągu najbliższych kilku miesięcy ma do spłacenia blisko 80 mln zł, a tylko w sierpniu – około połowę tej sumy. W najbliższą środę Hawe powinno oddać inwestorom 8,3 mln zł, a w sobotę wykupić trzy serie obligacji za około 28 mln zł.

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Wstrząsający widok na wykresie Hawe, Eurocash blisko szczytu!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie