Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

3 najbardziej rosnące i malejące spółki z indeksu WIG20 w lipcu

© ra2 studio - Fotolia.com

W lipcu bieżącego roku indeks WIG20 kontynuował rajd na południe, notując spadek o niemal 4%. Poniżej prezentujemy zestawienie najbardziej rosnących i malejących spółek z indeksu w lipcu 2015 roku.

 

Najbardziej rosnące

1. Eurocash +16,2%

Akcje Eurocashu zyskały w lipcu 16,2%. Zwyżkom pomaga sytuacja techniczna i przebicie linii trendu spadkowego, zapoczątkowanego jeszcze w 2013 roku. Argumentów za wzrostem kursu można szukać także w fundamentach. Co prawda na rynku żywności wciąż panuje trudna sytuacja związana z bardzo dużą konkurencją i zniżkującymi cenami żywności, choć coraz częściej można spotkać opinie, że najgorsze branża ma już za sobą.  Analitycy DM PKO BP prognozują, że od 2016 roku powinien nastąpić powrót inflacji cen żywności. Ponadto kurs Eurocashu wspierają pozytywne wyniki Biedronki, której sprzedaż porównywalna LFL wzrosła o 2,6% w I półroczu 2015 roku. Pozytywnie na przyszłe wyniki Eurocashu mogą wpłynąć również dokonane w 2014 roku przejęcia, dzięki którym przychody spółki w I kw. 2015 roku wzrosły o prawie 24%.

 

Eurocash - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

2. LPP +15,8%

Równie mocno wzrósł w lipcu kurs LPP. Od dołka z końca czerwca na poziomie około 6 500 zł, akcje wzrosły do 7 700 zł, zyskując 15,8%. Spółka od początku roku zwiększa przychody ze sprzedaży jednak kosztem mocnego spadku osiąganych marż handlowych. Ta najmocniej spadła w maju bieżącego roku, o 10 punktów procentowych, do 52%. Jest to wynik między innymi prowadzonych wyprzedaży, umocnienia dolara, czy też osłabienia rubla i hrywny. LPP podjęło decyzję o wstrzymaniu rozwoju w Rosji i na Ukrainie ale nie wyklucza, że do niego powróci kiedy sytuacja na tych rynkach się poprawi. Obecnie uwaga spółki jest skierowana na rozwój na Bliskim Wschodzie. W lipcu pojawiły się rozbieżne rekomendacje dla LPP. Analitycy DM Trigon wycenili akcje na 9 200 zł, z kolei analitycy DM BOŚ podali skrajnie odmienną prognozę, ustalając cenę docelową na 6 024 zł.

 

LPP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

3 najbardziej rosnące i malejące spółki z indeksu WIG20 w lipcu