Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kolejne problemy JSW? Obligatariusze mają prawo zażądać wykupu

© Dar1930 - fotolia.pl

JSW w lipcu 2014 roku podpisała umowę programu emisji obligacji na kwotę 700 mln zł i 163,75 mln USD z bankami PKO BP S.A., BGK S.A., ING BSK S.A. oraz PZU FIZAN BIS 1. Zgodnie z jej zapisami, JSW została zobowiązana do emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych do końca lipca tego roku, czego do dziś nie uczyniła.

 

Obligatariusze, zgodnie z zawartą umową, są uprawnieni do żądania wcześniejszego wykupu wyemitowanych obligacji ze środków pochodzących z emisji obligacji na międzynarodowych rynkach lub z innych źródeł.

 

Na koniec marca tego roku na kontach Grupy było 568,5 mln zł środków pieniężnych i ich ekwiwalentów przy zadłużeniu odsetkowym ponad 1,6 mld zł. Jednak można się domyślać, że wolne środki są niezbędne do finansowania bieżącej działalności (m.in. wypłat wynagrodzeń) czy obsługi zadłużenia i spółka nie może pozwolić sobie na przeznaczenie ich na inny cel. JSW w komunikacie bieżącym zadeklarowała, że jest w ciągłym procesie uzgodnień z obligatariuszami i zwróciła się do nich o wstrzymanie się z wykorzystaniem prawa do wcześniejszego wykupu do 31 października 2015 roku. Brak emisji obligacji na rynkach zagranicznych uzasadniła niekorzystną sytuacją rynkową.

 

Kurs akcji JSW nadal utrzymuje się w silnym trendzie spadkowym. Ostatnie tygodnie to konsolidacja wokół poziomu 12 zł. Jednak wielkimi krokami zbliża się przyspieszona linia trendu spadkowego, która będzie wywierać coraz większą presję na inwestorów. Wsparcie wyznacza historyczne minimum w okolicy 11 zł. Jego przełamanie będzie negatywnym sygnałem. O odzyskaniu przewagi przez stronę popytową będzie można mówić dopiero po przełamaniu kolejnych trzech linii trendu.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: JSW S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Kolejne problemy JSW? Obligatariusze mają prawo zażądać wykupu