Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Pierwszy sukces! Na akcjach Monnari zarobiliśmy 19% w niecały miesiąc

Dziś zrealizowało się zlecenie sprzedaży akcji Monnari, które zakupiliśmy na początku lipca. Na taką inwestycję postawili głosujący internauci w czerwcowej sondzie (propozycja ta osiągnęła 36,62% wszystkich głosów).

 

Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Do portfela trafiło 100 akcji odzieżowej spółki po cenie zakupu 13,6 zł, wraz z ustawionym zleceniem take profit po cenie 16,20 zł. Na tej inwestycji zarobiliśmy 19% w bardzo krótkim okresie czasu. Warto zwrócić uwagę, że inne propozycje inwestycyjne, które prezentowaliśmy w czerwcowej sondzie, również potencjalnie dałyby nieźle zarobić – warto zerknąć na miesięczne wykresy Elementalu, AB i Dom Development. Jedynie potencjalnie obstawienie spadków na JSW poprzez krótką pozycję na kontrakcie terminowym jak dotąd dałoby wynik około zera.

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Zarobek na akcjach Monnari to pewna rehabilitacja z nawiązką biorących udział w sondach inwestorów. W wyniku poprzednich dwóch sond do Portfela SII trafiły akcje Energi i Torpolu, W pierwszym przypadku zadziałał stop loss i straciliśmy 9%, a w drugim jak na razie jesteśmy około 14% na minusie, a poziom stop loss jest blisko. Jednocześnie zachęcamy do głosowania w trwającej do końca bieżącego miesiąca sondzie dostępnej w tym miejscu.

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Pierwszy sukces! Na akcjach Monnari zarobiliśmy 19% w niecały miesiąc
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie