Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dwie legendarne polskie spółki wysyłają potencjalne sygnały inwestycyjne!

W kolejnym odcinku prezentujemy Państwu analizę dwóch najciekawszych potencjalnych sygałów inwestycyjnych wysyłanych przez spółki w stronę inwestorów. Spółkami dnia zostały Ursus oraz Wawel. Dlaczego akurat one? Odpowiedź znajdą Państwo poniżej.

Jednocześnie chcieliśmy poinformować, iż z powodu urlopu kolejny odcinek ATrakcyjnych spółek pojawi się na naszej stronie w najbliższy poniedziałek.

 


 

Sygnał pozytywny:

 

             1. Ursus

             Poziom docelowy: 3,73 zł

             Stop loss: 3,05 zł

             Potencjalny zysk: 14,5%

             Ryzyko: 4,3%

             Zysk/ryzyko:  3,4:1

Wykres sześciogodzinny 

 Źródło: stooq.pl 

 

W ujęciu długoterminowym akcje spółki Ursus znajdują się w trendzie wzrostowym. Prawdopodobnie w ostatnim czasie walor ten zakończył korektę ABC i rozpoczął kolejny impuls wzrostowy. Obecnie patrząc na wewnętrzne fale nowo powstającego ruchu można dojść do wniosku, iż znajdujemy się w prawdopodobnym dołku fali 4. Spowodowane jest to faktami, iż korekta prosta zatrzymała się w pobliżu geometrii 38,2% całego ruchu oraz pozytywną formacją świecową - młotem. Potencjalny zasięg wzrostów to przynajmniej 3,73 zł, gdzie znajduje się szczyt poprzedniej fali wyższego rzędu. Zlecenie zabezpieczające można ustawić na poziomie 3,05 zł.

 

Traktory Ursusa radzą sobie na naszym rynku coraz lepiej. Firma zanotowała przekraczający 36 proc. wzrost rejestracji swoich ciągników od stycznia do czerwca tego roku - informuje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

W pierwszym półroczu zarejestrowano prawie 200 ciągników ze znaczkiem Ursusa na masce, czyli o ponad 50 więcej niż rok temu. Dało to firmie jedenaste miejsce w Polsce.

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Wyniki spółek wydobywczych za 2017 rok. Ceny surowców ratują zyski

25.04.2018, Newsroom

Wyniki spółek wydobywczych za 2017 rok. Ceny surowców ratują zyski

Największym beneficjentem ubiegłorocznych wzrostów cen węgla była JSW. Wzrostem zysków mogą się jednak pochwalić również inne spółki wydobywcze.

Zobacz więcej

Dwie legendarne polskie spółki wysyłają potencjalne sygnały inwestycyjne!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie