Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kulczyk sprzedaje Pekaes

Kulczyk Investments podpisał przedwstępną umowę ze spółką zależną funduszu Innova Capital dotyczącą sprzedaży 63% akcji Pekaesu.

 

Kulczyk Investments poprzez dwa podmioty zależne – KH Logistyka oraz PEK II, posiada łącznie 63,01% udziałów w firmie Pekaes, tj. 19 232 153 akcji. Spółką zależną Innova Capital, która bezpośrednio kupuje udziały w logistycznej firmie, jest Strada Holding. Nie podano ceny po jakiej dokonano transakcji. Wartość rynkowa tego pakietu to około 240 mln zł. Zawarcie umowy zostało uzależnione od ziszczenia się warunków zawieszających, m.in. uzyskania zgody na dokonanie koncentracji wyrażonej przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Kulczyk Holding przejął kontrolę nad Pekaesem w 2009 roku, kupując 58,4% akcji od AKJ Capital. Od tego czasu Pekaes zaczął zwiększać przychody i poprawiać rentowność. Dla porównania przychody w 2009 roku wyniosły 471,9 mln zł, a w 2014 roku już 722,0 mln zł. Zysk netto na poziomie skonsolidowanym w ostatnim roku miał wartość 20,4 mln zł. Pekaes jest jedną z najstarszych polskich firm transportowych. Od 2004 jego akcje są notowane na GPW.

 

Kurs akcji Pekaesu w 2009 roku oscylował w przedziale 8-9 zł po uwzględnieniu dywidend. Obecnie wartość jednej akcji to lekko ponad 12 zł. Od końca 2012 roku na wykresie kształtuje się linia trendu wzrostowego. Wyznacza ona obecnie wsparcie w okolicy 11 zł. Oporem są szczyty na poziomie 13 zł. Najwyższa wartość jednej akcji Pekaesu została odnotowana w szczycie hossy w 2007 roku i wyniosła około 19 zł.

 

Pekaes - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Pekaes S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Kulczyk sprzedaje Pekaes
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie