Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Groclin ma list intencyjny z Volkswagenem o wartości 60 mln euro

© Vacclav - fotolia.pl

Dziś przed sesją Groclin poinformował, że otrzymał list intencyjny od koncernu Volkswagen dotyczący „nominacji na rozwój i produkcję seryjną poszyć foteli samochodowych do modelu samochodu marki VW CC”.

 

Wartość dostaw może się sięgnąć kwoty 60 mln euro, a termin realizacji przewidziany jest na 6 lat. Dla porównania w 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Groclin wyniosły 442,5 mln zł. Spółka planuje umieścić potencjalną produkcję seryjną w jednym ze swoich zakładów na Ukrainie. Za projekt będzie odpowiedzialna zależna spółka z grupy kapitałowej – SeaTcon. Groclin podkreślił, że realizacja umowy nie będzie oznaczała ponoszenia nakładów inwestycyjnych.

 

„Umowa ma charakter stosowanego w branży motoryzacyjnej listu nominacyjnego. W pozostałym zakresie warunki Umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów. Będzie to pierwsze zamówienie dotyczące dostaw do samochodów osobowych niemieckiego koncernu, które stanowi przełom we wzajemnej współpracy. Dotychczasowa kooperacja dotyczyła bowiem modeli użytkowych (Caddy, T5 i T6)” – napisano w komunikacie spółki.

 

Kurs akcji Groclinu zareagował mocnym wzrostem na poranną informację. Już na otwarciu akcje były wyceniane o ponad 8% więcej niż na wczorajszym zamknięciu. O godz. 10 wzrosty przyspieszyły i wynoszą już blisko 13%. Luka wzrostowa jest pozytywnym sygnałem potwierdzającym wybicie z trendu spadkowego, który trwał od grudnia 2013 roku. Dla strony popytowej ważna była obrona krótkoterminowej linii trendu wzrostowego zapoczątkowanej na początku tego roku. Najbliższym oporem są obecnie lokalne maksima z marca tego roku zlokalizowane na poziomie około 15 zł. Wsparciem dla kursu akcji jest strefa 10-10,5 zł.

 

Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Groclin S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Groclin ma list intencyjny z Volkswagenem o wartości 60 mln euro
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie