Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dąbrowski (PZU): Na akwizycje mamy 5 mld zł

© Sergey Nivens - Fotolia.com

„Zakładamy, że stopy procentowe w Polsce zaczną rosnąć w II połowie 2016 roku. Liczymy, że w 2017 roku podstawowa stopa NBP osiągnie około 3%, a 10-letnie obligacje skarbowe będą dawały zwrot co najmniej 3,8%” – mówił dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Członek Zarządu PZU S.A., Przemysław Dąbrowski.

 

Inwestorzy.tv

 

PZU planuje zwiększyć skalę działalności inwestycyjnej, wychodząc z ofertą do klientów detalicznych oraz klientów instytucjonalnych, w tym zagranicznych. W ciągu pięciu lat spółka chce zwiększyć wartość aktywów pod zarządzaniem z 5 mld zł do 30 mld zł, co ma przełożyć się na większy udział działalności lokacyjnej w wyniku netto z 30-40 mln zł obecnie do poziomu 200 mln zł. Przedstawiciel PZU stwierdził, że spółka posiada parę rewolucyjnych pomysłów, zwłaszcza związanych z systemem opłat za zarządzanie, chociaż nie ujawnił szczegółów.

 

Przedstawiciel spółki mówił również wiele o rozpoczętej działalności na rynku prywatnej opieki medycznej, a także o planach udziału w konsolidacji polskiego sektora bankowego. Przemysław Dąbrowski odniósł się także do wojny cenowej, panującej w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych, która jego zdaniem osłabnie lub zatrzyma się po II kw. bieżącego roku.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Dąbrowski (PZU): Na akwizycje mamy 5 mld zł