Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Menedżerowie Alior Banku sprzedali akcje

© Andrey Kiselev - Fotolia.com

W transakcjach pakietowych sprzedano około 936 tys. akcji Alior Banku po cenie 83,5 zł za akcję. Pakiet ten stanowił ponad 1% kapitału zakładowego spółki.

 

W opublikowanym wczoraj po sesji komunikacie bieżącym Alior Banku zawarto informację, że spółka LuxCo 82 s.a.r.l. w dniu 15 lipca tego roku sprzedała 1 458 012 akcji banku. LuxCo 82 s.a.r.l. to podmiot kontrolowany przez byłych i obecnych menedżerów Alior Banku. W komunikacie możemy przeczytać, że:

 

„Sprzedany przez spółkę LuxCo 82 S.a.r.l. z siedzibą w Luxemburgu ("LuxCo") pakiet 1.458.012 akcji Alior Bank S.A. ("Bank") został zbyty w związku z całkowitym rozliczeniem pierwszego programu motywacyjnego dla menadżerów Banku. Po dokonaniu przedmiotowej transakcji spółka LuxCo nie posiada już żadnych akcji Banku.”

 

Trzech członków zarządu Alior Banku poinformowało, że kupiło łącznie akcje w ilości 502 209 akcji. Byli to odpowiednio prezes zarządu Wojciech Sobieraj (363 974 akcji), wiceprezes Witold Skrok (103 935 akcji) i wiceprezes Katarzyna Sułkowska (34 300 akcji). Komunikat przesłany przez prezesa Sobieraja zawierał informację, że:

 

„jednocześnie nabyłem od LuxCo 363.974 akcje Banku. Nabyte przeze mnie akcje stanowią 0,5% kapitału zakładowego Banku i odpowiadają mojemu udziałowi w spółce LuxCo, która po dniu 15 lipca 2015 r. nie posiada już żadnych akcji Banku. Tym samym, posiadane przeze mnie dotychczas akcje Banku za pośrednictwem LuxCo obecnie znajdują się w moim bezpośrednim posiadaniu, co zgodne jest z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, iż nie zamierzam zmniejszać stanu posiadania akcji Alior Bank S.A. do czasu pełnienia przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu Banku.”

 

Kurs akcji Alior Banku, podobnie jak główne indeksy GPW, zniżkuje od pierwszej połowy maja tego roku. Od tego czasu po nieudanej próbie ataku na historyczne szczyty w okolicy 100 zł, kurs akcji spadł do okolic 85 zł. Na wykresie można wyznaczyć krótkoterminową linię trendu wzrostowego, która rysuje się od października ubiegłego roku. Wyznacza ona obecnie wsparcie dla kursu walorów na poziomie 84 zł.

 

Alior Bank - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Menedżerowie Alior Banku sprzedali akcje