Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Menedżerowie Alior Banku sprzedali akcje

© Andrey Kiselev - Fotolia.com

W transakcjach pakietowych sprzedano około 936 tys. akcji Alior Banku po cenie 83,5 zł za akcję. Pakiet ten stanowił ponad 1% kapitału zakładowego spółki.

 

W opublikowanym wczoraj po sesji komunikacie bieżącym Alior Banku zawarto informację, że spółka LuxCo 82 s.a.r.l. w dniu 15 lipca tego roku sprzedała 1 458 012 akcji banku. LuxCo 82 s.a.r.l. to podmiot kontrolowany przez byłych i obecnych menedżerów Alior Banku. W komunikacie możemy przeczytać, że:

 

„Sprzedany przez spółkę LuxCo 82 S.a.r.l. z siedzibą w Luxemburgu ("LuxCo") pakiet 1.458.012 akcji Alior Bank S.A. ("Bank") został zbyty w związku z całkowitym rozliczeniem pierwszego programu motywacyjnego dla menadżerów Banku. Po dokonaniu przedmiotowej transakcji spółka LuxCo nie posiada już żadnych akcji Banku.”

 

Trzech członków zarządu Alior Banku poinformowało, że kupiło łącznie akcje w ilości 502 209 akcji. Byli to odpowiednio prezes zarządu Wojciech Sobieraj (363 974 akcji), wiceprezes Witold Skrok (103 935 akcji) i wiceprezes Katarzyna Sułkowska (34 300 akcji). Komunikat przesłany przez prezesa Sobieraja zawierał informację, że:

 

„jednocześnie nabyłem od LuxCo 363.974 akcje Banku. Nabyte przeze mnie akcje stanowią 0,5% kapitału zakładowego Banku i odpowiadają mojemu udziałowi w spółce LuxCo, która po dniu 15 lipca 2015 r. nie posiada już żadnych akcji Banku. Tym samym, posiadane przeze mnie dotychczas akcje Banku za pośrednictwem LuxCo obecnie znajdują się w moim bezpośrednim posiadaniu, co zgodne jest z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, iż nie zamierzam zmniejszać stanu posiadania akcji Alior Bank S.A. do czasu pełnienia przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu Banku.”

 

Kurs akcji Alior Banku, podobnie jak główne indeksy GPW, zniżkuje od pierwszej połowy maja tego roku. Od tego czasu po nieudanej próbie ataku na historyczne szczyty w okolicy 100 zł, kurs akcji spadł do okolic 85 zł. Na wykresie można wyznaczyć krótkoterminową linię trendu wzrostowego, która rysuje się od października ubiegłego roku. Wyznacza ona obecnie wsparcie dla kursu walorów na poziomie 84 zł.

 

Alior Bank - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Menedżerowie Alior Banku sprzedali akcje