Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wykresy kursów akcji Bogdanki i JSW nadal straszą

© MangAllyPop@ER - Fotolia.com

Ostatnie dni mimo pozytywnych informacji fundamentalnych dotyczących Grecji i Iranu, nie zaowocowały odbiciem akcji spółek węglowych. Podobnie z resztą wyglądają wykresy firm z sektora energetycznego.

 

Trudno się temu dziwić, gdyż decyzje polityczne tworzą coraz większą spójność między tymi dwoma segmentami. Spadająca cena węgla zdążyła już spowodować spustoszenie zarówno na wykresach akcji spółek węglowych, a także w ich kasie. Przedstawiciele Bogdanki od kilku miesięcy głośno skarżą się, że polityka wyprzedaży wydobytego węgla z hałd Kompanii Węglowej niemal „po każdej cenie” psuje rynek. Teraz okazuje się, że i Katowicki Holding Węglowy może stanąć przed koniecznością również agresywnej wyprzedaży. To wszystko nie kreśli pozytywnego scenariusza, jaki oznaczałby odwrócenie tendencji w rynkowych cenach węgla. Tańszy węgiel z kolei tworzy presję na obniżenie cen energii elektrycznej, które mogą przełożyć się na wyniki segmentów wytwórczych spółek energetycznych, ale to już temat na inny artykuł.

 

Kurs akcji Bogdanki po załamaniu na początku czerwca tego roku, kiedy to cena akcji spadła z 84 zł do nawet 50 zł, przeszedł obecnie do konsolidacji wokół poziomu 55 zł. Brak większego odbicia jest oznaką słabości strony popytowej. Dodatkowo formacja objęcia bessy sprzed tygodnia sprzyja obecnie niedźwiedziom. Wsparciem są ostatnie minima na poziomie 51,8 zł w cenach zamknięcia oraz 50 zł jako dołek intraday. Sygnałem do większej korekty wzrostowej byłoby przełamanie 60 zł.

 

LW Bogdanka - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Na wykresie akcji JSW podczas ostatnich sześciu sesji mamy do czynienia z dawno nie widzianym spokojem. Notowania „przyssały” się do poziomu 12 zł. Podobnie jak w przypadku Bogdanki, walorom JSW nie udało się większe odbicie korekcyjne w silnym trendzie spadkowym. Tu również przewagę mają niedźwiedzie, a bliskość historycznych dołków na poziomie około 11 zł zwiększa prawdopodobieństwo ataku na nie. Byki, by poprawić swoją pozycję, musiałyby doprowadzić do przebicia krótkoterminowej linii trendu spadkowego, która obecnie przebiega na poziomie 13,3 zł.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Wykresy kursów akcji Bogdanki i JSW nadal straszą