Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wezwanie na Bioton wstrzymane, kurs zniżkował do 8%

© Oleksii Nykonchuk - Fotolia.com

We wczorajszym komunikacie (tj. 14 lipca 2015 roku) poinformowano o wstrzymaniu wezwania na akcje Biotonu, które miało się rozpocząć 16 lipca br. W komunikacie nie podano przyczyny wstrzymania, a nowy termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów ma zostać podany w odrębnym komunikacie.

 

Przypomnijmy, że z końcem czerwca spółka NovoTek Pharmaceuticals Limited z siedzibą w Hongkongu ogłosiła wezwanie na akcje odpowiadające 33% kapitałowi zakładowemu Biotonu, po cenie 7 zł. Spowodowało to skokowy wzrost ceny akcji, które były wyceniane wtedy w okolicach ponad 5 zł. Ponadto Wzywający wyznaczył minimalny próg nabycia akcji na wezwaniu, który odpowiada 30% wszystkich akcji spółki. Więcej o wezwaniu pisaliśmy tutaj

 

W opublikowanym komunikacie o wstrzymaniu wezwania nie podano przyczyny jednak Gazeta Giełdy Parkiet uzyskała informacje, że wezwanie zostało wstrzymane na żądanie KNF. Powodem ku temu miały być warunki określone w wezwaniu, chociaż nie sprecyzowano o które chodzi. Warunki wezwania przewidują na przykład zmiany w statucie Biotonu, między innymi zmianę powoływania członków Rady Nadzorczej i członków zarządu. Z pełną treścią wezwania można zapoznać się tutaj.

 

Po informacji o ogłoszeniu wezwania, akcje Biotonu otworzyły się luką wzrostową, przebijając opór na poziomie 6 zł, na którym wzrosty zatrzymywały się od początku roku. Z kolei po informacji o wstrzymaniu wezwania kurs akcji podczas sesji tracił nawet do 8%, spadając do 5,78 zł za akcję, po czym na koniec sesji powrócił w okolice otwarcia. Wsparcie dla dalszego ruchu wyznacza poziom 6 zł, a poniżej linia trendu wzrostowego przebiegająca obecnie w okolicach 5,30 zł.

 

Bioton - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: GG Parkiet

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Wezwanie na Bioton wstrzymane, kurs zniżkował do 8%