Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Pydo (Energa): nie postrzegamy zmian otoczenia rynkowego jako zagrożenia

media.energa.pl

„Jesteśmy grupą elastyczną, nastawioną na efektywność i w tym kierunku podążamy realizując strategię spółki czy też politykę dywidendową” – mówiła w specjalnym wywiadzie dla Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich Energa S.A., Joanna Pydo.

 

Inwestorzy.tv

 

Energa zamierza przeznaczyć do 2022 roku ponad 18 mld zł na inwestycje. W tym roku na inwestycje zostanie przeznaczone około 1,1 mld zł, z czego najwięcej pochłonie segment dystrybucji. Na wyniki I kw. 2015 roku pozytywnie wpłynęły między innymi wzrost średniej stawki dystrybucyjnej, zwiększony wolumen sprzedaży energii energetycznej do odbiorców końcowych, czy też zmiana polityki podejścia do klienta, co miało miejsce w 2014 roku.

 

Przedstawicielka Energii dla kanału Inwestorzy.tv odniósł się także do planów konsolidacji sektora energetycznego. Plany takie są obecnie analizowane przez MSP, dlatego na ocenę pomysłu należy poczekać do momentu poznania wyników tych analiz, założeń i konfiguracji potencjalnych połączeń.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Pydo (Energa): nie postrzegamy zmian otoczenia rynkowego jako zagrożenia
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie