Chat with us, powered by LiveChat

Spółka Braster przeprowadziła nową emisję akcji o wartości 39 milionów złotych

Skomentuj artykuł
© science photo - Fotolia.com

W ramach przejścia Braster SA z rynku NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, spółka przeprowadziła nową emisję akcji o wartości 39 milionów złotych. Środki przeznaczone zostaną m.in. na budowę linii technologicznej oraz opracowanie komercyjnej wersji urządzenia Braster Tester, służącego do samodzielnej diagnostyki raka piersi. Sprzedaż ma ruszyć w drugiej połowie 2016 roku.

 

W listopadzie 2015 roku powinna zakończyć się budowa linii produkcyjnej matryc ciekłokrystalicznych, które posłużą do produkcji urządzenia diagnostycznego Braster Tester. Koszt wykonania linii szacowany jest na około 11,7 miliona złotych, z czego większość pochodzić będzie ze środków uzyskanych z ostatniej emisji akcji spółki.

 

– Zgodnie z umową i kontraktem linia produkcyjna ma powstać do końca listopada tego roku i nie przewidujemy tutaj żadnych odchyleń. Wszystko idzie zgodnie z planem, harmonogram jest realizowany tak, jak został ustalony, więc spodziewam się, że na początku grudnia będziemy świętować zakończenie budowy – informuje Marcin Halicki, prezes zarządu spółki Braster.

 

W opinii zarządu środki pozyskane z emisji akcji mają wystarczyć do tego, aby już jesienią przyszłego roku rozpocząć sprzedaż na terenie Polski. Choć spółka istnieje od 2008 roku, na razie nie osiąga jeszcze żadnych przychodów. Mimo to zainteresowanie ostatnią ofertą było bardzo duże. Oferującym udało się uplasować całą emisję akcji. Wśród wiodących akcjonariuszy znajdują się obecnie takie podmioty, jak Dom Maklerski BOŚ (5,8 proc. akcji) czy Ipopema TFI SA (5,7 proc.).

 

Źródło: Newseria
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie