Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Podsumowanie konferencji WallStreet 19

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania tegorocznej edycji konferencji WallStreet, która w tym roku odbyła się w ostatni weekend maja w Karpaczu. Konferencja gościła blisko 1 200 osób związanych z rynkiem kapitałowym, a w jej trakcie  odbyły się liczne wykłady i panele dyskusyjne z ekspertami giełdowymi, znanymi analitykami oraz przedstawicielami biznesu. 

 

 


 19 edycja konferencji WallStreet dobiegła końca. Przez trzy dni przeszło 1100 uczestników - gości, inwestorów indywidualnych, analityków, ekonomistów i dziennikarzy dyskutowało o kondycji rynku kapitałowego i sytuacji w jego bliższym i dalszym otoczeniu. Jednym z głównych wniosków będących konsekwencją trzydniowych obrad jest konieczność zniesienia podatku od zysków kapitałowych. Czy istnieją na to szanse? 

 

Tegoroczna edycja konferencji WallStreet spotkała się z rekordowym zainteresowaniem zarówno samych spółek, jak i przede wszystkim inwestorów indywidualnych. Przeszło 1100 osób, które przyjechały do Karpacza miało okazję do wspólnego spotkania z przedstawicielami różnych grup związanych z rynkiem kapitałowym, wymiany poglądów i spostrzeżeń, wysłuchania wielu interesujących wykładów i wzięcia udziału w licznych debatach. 

 

Wśród gości specjalnych tegorocznej konferencji znaleźli się m.in. Zbigniew Jakubas, Zbigniew Jagiełło, Paweł Tamborski, Iwona Sroka, Tomasz Czechowicz czy Marcin Chmielewski. W trakcie WallStreet19 poruszonych zostało wiele istotnych kwestii związanych z funkcjonowaniem rynku kapitałowego w Polsce, kondycji notowanych na GPW spółek oraz przede wszystkim sytuacji inwestorów indywidualnych i spadającej liczby ich udziału w rynku. 

 

Jednym z wygłoszonych w Karpaczu postulatów, który z pewnością ograniczyłby ten proces, a także zachęcił wiele innych osób do bliższego przyjrzenia się rynkowi kapitałowemu i możliwościom jakie oferuje, jest konieczność zniesienia podatku od zysków kapitałowych.  

 

Argumentów za takim rozwiązaniem jest wiele, choć w roku wyborczym będzie niezwykle trudno, aby ewentualne działania przełożyły się na konkretne efekty. Warto jednak kwestię zniesienia tego podatku często opinii publicznej przypominać, ponieważ wobec poprawiających się wskaźników makroekonomicznych, polski budżet będzie mógł sobie pozwolić na zmniejszenie obciążeń fiskalnych. Pytanie czy będzie to powrót do 22-proc. stawki podatku VAT, czy być może właśnie zniesienie podatku od zysków kapitałowych pozostaje otwarte. Prawdę mówiąc, przydałoby się zarówno jedno, jak i drugie. 

 

Drugim, niezwykle istotnym wnioskiem płynącym z tegorocznej edycji konferencji WallStreet jest perspektywa rozwoju zarówno samego rynku kapitałowego, jak i przede wszystkim notowanych na nim spółek. 

 

Wypowiedzi wielu prezesów największych polskich firm i koncernów wskazują, że jako kraj jesteśmy w doskonałym momencie do bardziej dynamicznego rozwoju. Polskie spółki doskonale potrafią odnaleźć się na międzynarodowej arenie i w atmosferze wolniejszego wzrostu gospodarczego. Widać to także na polskiej giełdzie - choć koniunktura na warszawskim parkiecie nie jest w ostatnich tygodniach najlepsza, notowania wielu spółek, w tym także tych, których przedstawiciele byli gośćmi konferencji WallStreet19, zasługują na uwagę inwestorów. 

 

19 edycja konferencji WallStreet była wyjątkowym wydarzeniem, które pokazało przede wszystkim to, że mimo spadającej liczby inwestorów indywidualnych aktywnie funkcjonujących na rynku kapitałowym, wciąż stanowią oni niezwykle istotną jego część, z której zdaniem i liczy się i o której względy zabiega wielu krajowych emitentów. 

 

WallStreet 19 WallStreet 19 WallStreet 19
WallStreet 19 WallStreet 19 WallStreet 19
WallStreet 19 WallStreet 19 WallStreet 19
WallStreet 19 WallStreet 19 WallStreet 19

 

Konferencja WallStreet 19 - pełna galeria 

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

Zarząd Getback zwrócił się do akcjonariuszy z wnioskiem o podwyższenie kapitału spółki w dwóch transzach.

Zobacz więcej

Podsumowanie konferencji WallStreet 19
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie