Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wygrywające w sondzie akcje Monnari trafiają do Portfela SII

© leungchopan - Fotolia.com

W zakończonej sondzie, najwięcej głosów zebrała propozycja inwestycji w akcje odzieżowej spółki Monnari. Na zwycięską inwestycję głosowało 36,62% osób.

 

Drugie miejsce zajęła pozycja krótka na kontraktach na akcje JSW gromadząc 24,65% głosów. Poniżej prezentujemy pełne wyniki czerwcowej sondy.

 

AB S.A. 15,49%
Elemental Holding S.A. 13,38%
Jastrzębska Spółka Węglowa - pozycja krótka 24,65%
Monnari Trade SA 36,62%
Dom Development 9,86%

 

Tym samym zakupiliśmy 100 akcji Monnari po cenie 13,60 zł. Zgodnie z założeniem zlecenie take profit obowiązuje na poziomie 16,20 zł, a stop loss 12,50 zł w cenach zamknięcia.

 

Obecnie posiadamy w portfelu akcje ośmiu spółek. Pod koniec poprzedniego tygodnia pozbyliśmy się akcji BBI Development z dość dużą stratą, ze względu na spadek kursu poniżej bardzo ważnego wsparcia na poziomie 1 zł. Z punktu widzenia analizy technicznej jego przełamanie generuje negatywny sygnał. Poniżej poziomu 1 zł mieliśmy ustawiony stop loss, który został zrealizowany w cenach zamknięcia po cenie 92 groszy. Na akcjach tej deweloperskiej spółki straciliśmy dużo, gdyż 21%. Strategia realizacji zleceń stop loss po cenie z zamknięcia powoduje czasami pogłębienie poziomu wyznaczonego stop loss – tak jak stało się w tym przypadku (stop loss wyznaczony na 0,98 zł, a realizacja 0,92 zł). Z drugiej zaś strony w innych przypadkach ratuje ona przed chwilowym obsunięciem się kursu (np. z powodu niskiej płynności) i późniejszym wybronieniem przez popyt danego poziomu wsparcia. Dokładnie z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w ostatnim tygodniu w przypadku akcji PCM i Torpolu. Przekroczone zostały na chwilę poziomy stop loss intraday, jednak na zamknięciu dnia kursy akcji były już powyżej stop lossów. W kolejnych dniach nastąpiło już odbicie kursów od wsparć i dzięki tej strategii utrzymaliśmy akcje tych dwóch spółek w portfelu.

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Pozytywne informacje w ostatnim czasie napłynęły z ABC Daty. Po pierwsze spółka zaprezentowała nową strategię na lata 2016-2018 (szerzej opisaliśmy ją w tym miejscu), w której ogłosiła, że do 2018 roku chce być numerem jeden w branży nowoczesnej dystrybucji IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Po drugie celem firmy jest osiągnięcie kapitalizacji 1 miliarda złotych również do 2018 roku. Obecna kapitalizacja to około 420 mln zł. W trakcie konferencji prasowej prezes Weiss podkreślała najniższe w ostatnich wielu kwartałach zadłużenie spółki oraz dużą zdolność finansową do przeprowadzenia poważnej akwizycji. Tym samym mogą rosnąć oczekiwania inwestorów w zakresie

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Wygrywające w sondzie akcje Monnari trafiają do Portfela SII