Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zaskakujące wezwanie na Bioton!

© ronniechua - fotolia.pl

Wezwanie na akcje Biotonu ogłosiła spółka NovoTek Pharmaceuticals Limited z siedzibą w Hongkongu. Przedmiotem wezwania jest 28 335 186 akcji zwykłych na okaziciela. Taka ilość akcji stanowi 33% kapitału zakładowego Biotonu. Cena obowiązująca w wezwaniu wynosi 7 zł.

 

Zamiarem Wzywającego jest nieprzekraczanie progu 33% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu. Zgodnie z treścią komunikatu Wzywający wyznaczył minimalny próg nabycia akcji w wezwaniu, który wynosi 25 759 260 stanowiących 30% wszystkich akcji. Jednak Wzywający zastrzegł możliwość odstąpienia od minimalnego progu nabycia akcji. Cena obowiązująca w wezwaniu jest znacznie wyższa od średniej arytmetycznej z 6 ostatnich miesięcy, która wyniosła 5,21 zł. Wzywający deklaruje, że żaden z jego podmiotów zależnych lub podmiot wobec niego dominujący, nie nabył żadnych walorów w okresie ostatniego roku poprzedzającego wezwanie.

 

Rozpoczęcie przyjmowania zapisów zostało wyznaczone na 16 lipca 2015 roku, a zakończenie na 7 sierpnia 2015 roku. Przewidywany dzień transakcyjny to 12 sierpnia, a rozliczenia 17 sierpnia tego roku.

 

W treści Wezwania możemy wyczytać, kto jest pośrednio właścicielem podmiotu wzywającego - NovoTek Pharmaceuticals Limited oraz jakie spółka ta ma zamiary w stosunku do Biotonu:

 

„Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec Wzywającego jest Merrylake International Limited, adres: Palm Grove House, P.0. box 438, Road Town, Tortola, VG1110, British Virgin Island. Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Merrylake International Limited oraz pośrednio dominującym w stosunku do Wzywającego jest Pan JUBO LIU, legitymujący się kanadyjskim paszportem o numerze GA257227, zamieszkały w Pekinie, Chiny.”

 

„Zamiarem Wzywającego jest wspieranie obecnej i planowanej działalności Spółki oraz podjęcie kroków w celu polepszenia jej sytuacji rynkowej i finansowej. Wzywający jest spółką farmaceutyczną o ugruntowanej pozycji z siedzibą w Hongkongu, siecią sprzedaży pokrywającą obszar Azji-Pacyfiku. Spółka rozwinęła również dystrybucję i produkcję na inne kraje. Wzywający zamierza dokonać integracji i uzyskać efekty synergii pomiędzy Spółką a spółkami z grupy Wzywającego, a także oczekuje maksymalizacji wykorzystania wspólnych zasobów. Wzywający oświadcza, że jego zamiarem jest utrzymanie akcji Spółki w obrocie na rynku regulowanym.”

 

Pośredniczącym w wezwaniu jest Millennium Dom Maklerski S.A. Pełną treść wezwania można znaleźć w tym miejscu.

 

Jak już wspomniano cena obowiązująca w wezwaniu jest istotnie wyższa od jej rynkowego kursu z ostatnich miesięcy. Przypomnijmy, że na przełomie 2013 i 2014 roku Bioton przeprowadził proces scalenia akcji w stosunku 100:1. W trakcie bieżącego roku silnym, niepokonanym oporem dla kursu akcji był poziom 6 zł. W ostatnich dniach wartość akcji zbliżała się do poziomu 5 zł.

 

Bioton - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: www.gpwinfostrefa.pl

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

22.03.2018, Newsroom

7 banków z wytycznymi KNF. Na jaką dywidendę mogą liczyć akcjonariusze?

22.03.2018, Newsroom

7 banków z wytycznymi KNF. Na jaką dywidendę mogą liczyć akcjonariusze?

Komisja Nadzoru Finansowego przekazała bankom wytyczne dotyczące dywidendy z zysku za 2017 rok. Takie działanie komisji ma na celu zwiększenie funduszy własnych banków.

Zobacz więcej

Zaskakujące wezwanie na Bioton!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie