Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czy warto inwestować w obligacje korporacyjne? (zapis szkolenia)

Zapis przeprowadzonego szkolenia online

 

Obligacje korporacyjne są swego rodzaju luką pomiędzy lokatami bankowymi a akcjami. Pozwalają one na zapewnienie sobie stabilnego źródła dochodów, a dla inwestorów mogą stanowić element dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Wybór odpowiednich walorów do portfela nie jest jednak wcale taki łatwy.

 

AgioFunds

Na szkoleniu przyjrzymy się obligacjom korporacyjnym i rynkowi Catalyst. Pokażemy w jaki sposób można wybierać obligacje do swojego portfela, odpowiednio go dywersyfikując oraz wskażemy na ryzyka wiążące się z indywidualnym inwestowaniem w obligacje. Na końcu szkolenia pokażemy zalety, jakie daje inwestowanie w obligacje korporacyjne za pomocą funduszy inwestycyjnych.

 

 

Czy warto inwestować w obligacje korporacyjne?

 

 

Na szkoleniu

 

  • Zagrożenia wynikające z samodzielnego inwestowania na rynku obligacji korporacyjnych
  • Wyższość funduszy korporacyjnych nad indywidualnym inwestowaniem w obligacje korporacyjne

 

Michał StanekSzkolenie poprowadzi Michał Stanek

Ekonomista, absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Od 1999 roku związany z rynkiem kapitałowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w towarzystwch ubezpieczeniowych, powszechnym towarzystwie emerytalnym oraz departamentach Private Banking i Wealth Management banków komercyjnych. Pracował jako Dyrektor Regionalny ds. sprzedaży w AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA. Obecnie Dyrektor ds. Komunikacji Inwestycyjnej AgioFunds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA. Absolwent licznych szkoleń i kursów w kraju i zagranicą, organizowanych przez największe instytucje finansowe. 

 

 

 

 

Poniżej znajduje się zapis szkolenia dostępny za darmo dla członków SII lub po opłaceniu 100 punktów SII.

 

 

 

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 100 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Czy warto inwestować w obligacje korporacyjne? (zapis szkolenia)
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie