Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Duże zainteresowanie ofertą publiczną Pekabexu

© Roman Sigaev - Fotolia.com

Pekabex przydzielił wszystkie oferowane podczas IPO akcje. Stopa redukcji wśród inwestorów indywidualnych wyniosła 84%. Łącznie do inwestorów trafiło 7 366 667 akcji.

 

Debiutant oferował podczas IPO 3 000 000 akcji nowej emisji oraz 4 366 667 akcji istniejących. Do inwestorów indywidualnych trafiło 589 333 akcji nowej emisji, przy czym zapisy złożone przez tę grupę inwestorów opiewały łącznie na 3 696 139 akcji. Przypomnijmy, że cena emisyjna została ustalona na 10 zł.

 

Spółka planowała pozyskać z emisji nowych akcji 23 mln zł netto. Miały one posłużyć na sfinansowanie części zakupu akcji spółki Kokoszki Prefabrykacja S.A, zasilenie kapitału obrotowego, inwestycje w zakup innych podmiotów lub aktywów. W przypadku częściowej realizacji lub braku realizacji dwóch ostatnich celów, spółka zamierza spłacić kredyt zaciągnięty na zakup akcji w wymienionej wyżej spółce.

 

W następujący sposób zainteresowanie ofertą skomentował prezes Pekabex-u, Robert Jędrzejowski, po ustaleniu ceny emisyjnej:

 

„Oferta publiczna akcji naszej spółki spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, co znalazło odzwierciedlenie w deklaracjach złożonych przez inwestorów instytucjonalnych podczas budowy księgi popytu i pozwoliło ustalić cenę akcji na poziomie 10 zł. Pozyskane środki umożliwią realizację naszych celów emisyjnych, związanych z dalszym rozwojem Grupy Pekabex na krajowym rynku oraz ekspansją zagraniczną.”

 

Pekabex zamierza być spółką dywidendową. Już w tym roku podzieli się zyskiem z akcjonariuszami, a dywidenda będzie również przysługiwać posiadaczom akcji nowej emisji. W tym roku na dywidendę zostanie przeznaczone 2 mln zł. Biorąc pod uwagę akcje nowej emisji dywidenda na akcję wyniesie 0,08 gr. Dzień dywidendy ustalono na 10 sieprnia br., a dzień wypłaty na 31 sierpnia br. W kolejnych latach na dywidendę ma być przeznaczane co najmniej 50% skonsolidowanego zysku netto, przy czym celem spółki jest utrzymanie wskaźnika długu netto do wyniku EBITDA w przedziale 1 – 2. Spółka poinformowała również, że niezależnie od poziomu zadłużenia i planowanych inwestycji będzie starała się wypłacać co najmniej 15% skonsolidowanego zysku netto w postaci dywidendy.

 

Źródło: Pekabex

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

Przebicie ważnego poziomu oporu było również możliwe dzięki informacjom na temat dywidendy, inwestycji oraz planów rozwojowych firmy na 2018 rok.

Zobacz więcej

Duże zainteresowanie ofertą publiczną Pekabexu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie