Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Głosuj na inwestycję, która trafi do Portfela SII

© bisonov - Fotolia.com

Przed nami ostatni tydzień czerwca. To oznacza, że uruchamiamy dziś kolejną sondę z typami inwestycyjnymi. Osoby głosujące  wybiorą w niej nową inwestycję, którą podejmiemy w ramach Portfela SII. Poniżej prezentujemy pięć typów wraz z krótkim uzasadnieniem. Przypominamy, że horyzont inwestycyjny wynosi 4 miesiące.

 

1. AB – Kurs akcji AB wzrósł od początku roku o 40%. Na wykresie utrzymuje się stabilny trend wzrostowy. Spółka sukcesywnie zwiększa przychody i wchodzi na nowe rynki zbytu. Nowe centrum logistyczne AB oddane w maju tego roku może generować niższe koszty jednostkowe. Dla akcji spółki wydane w ostatnich dwóch miesiącach rekomendacje od trzech polskich instytucji finansowych wskazują wycenę jednej akcji na poziomie 49-51,6 zł - dyskonto wobec obecnej ceny akcji to około 25%.

 

Proponowane zlecenie: zakup akcji w przedziale 38,50 – 42,00 zł, take profit 46 zł, stop loss: 36 zł.

 

AB S.A. - Analiza Techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

2. Elemental – lider branży recyklingu w Polsce mocno rozpycha się poprzez akwizycje w Europie Środkowo-Wschodniej. Przejęcie większościowego pakietu akcji w tureckiej spółce z branży to nie koniec akwizycji – tak zapowiadają przedstawiciele Elementalu. Można zatem spodziewać się kolejnych przejęć. Wyniki I kw. 2015 roku pokazały wzrost zysku netto z 9,2 mln zł do 12,4 mln zł oraz wzrost przychodów z 173,5 mln zł do 207 mln zł.

 

Proponowane zlecenie: zakup akcji w przedziale 3,95 – 4,10 zł, take profit 4,60 zł, stop loss: 3,80 zł.

 

Elemental - Analiza Techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


3. JSW – pozycja krótka – wykorzystując kontrakty terminowe, inwestorzy mogą zajmować pozycję krótką na walorach JSW i tym samym zarabiać na spadkach kursu akcji. O problemach JSW głośno mówi się już od wielu kwartałów. Obecnie do czynników sprzyjających spadkom akcji JSW możemy zaliczyć: niskie benchmarki cen węgla koksowego na III kw. 2015 roku (kolejny ich spadek w ujęciu kwartalnym), zagrożenie możliwością emisji nowych akcji, ryzyko polityczne zbliżających się wyborów parlamentarnych, kolejne minima kursu akcji i utrzymujący się silny trend spadkowy.

 

Proponowane zlecenie: pozycja krótka na kontrakcie terminowym FJSWU15 (wygaśnięcie 18.09.2015).

Cena sprzedaży w przedziale 11,50-12,50 zł, take profit 10,00 zł, stop loss: 13,00  zł.

 

JSW - Analiza Techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

4. Monnari – kurs akcji spółki pozostaje w trendzie wzrostowym. Obecnie kurs jest dość blisko linii trendu, co przy założeniu jego kontynuacji może być dobrym momentem do kupna akcji z punktu widzenia analizy technicznej.

 

Proponowane zlecenie: zakup akcji w przedziale 13,30 – 14,50 zł, take profit 16,20 zł, stop loss: 12,50 zł.

 

Monnari S.A. - Analiza Techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

5. Dom Development – polepszająca się w ostatnich kwartałach sytuacja w branży deweloperskiej powoduje wzrost sprzedaży mieszkań przez deweloperów. Sprzyjającym czynnikiem są niskie stopy procentowe dobre zarówno dla taniego finansowania budowy mieszkań jak i wyższej zdolności kredytowej klientów. Kurs akcji Dom Development utrzymuje stabilny trend wzrostowy. Poziomy historycznych szczytów to okolice 56 zł, a wsparciem jest z kolei główna linia trendu wzrostowego – obecnie około 45 zł.

 

Proponowane zlecenie: zakup akcji w przedziale 47,00 – 49,00 zł, take profit 56,00 zł, stop loss: 44,50 zł.

 

Dom Development - Analiza Techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Poniżej prezentujemy obecny stan portfela. Z Portfela SII wypadły akcje BBI Development poprzez realizację poziomu stop loss po kursie 0,92 zł. Na tej inwestycji ponieśliśmy stratę, gdyż zakupiliśmy je po kursie 1,18 zł. Bardzo blisko poziomów stop loss były również walory PCM oraz Torpolu, ale jak dotąd w cenach zamknięcia nie zostały one zrealizowane. W przypadku PKP Cargo oraz ABC Daty jesteśmy obecnie w okresie, kiedy prawa do dywidendy zostały już odcięte (o jej wielkość zostały skorygowane kursy akcji), a dywidenda nie wpłynęła jeszcze na nasz rachunek.

 

Obecny stan Portfela SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Głosuj na inwestycję, która trafi do Portfela SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie