Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje AB wzrosły o 40% od początku roku

© Niki Love - Fotolia.com

Grupa AB, największy w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutor IT i elektroniki użytkowej, aneksowała z Bankiem Pekao SA umowę programu emisji obligacji z 2014 roku.

 

W efekcie – podobnie jak w minionym roku – spółka planuje emisję niezabezpieczonych 5-letnich obligacji o zmiennym oprocentowaniu o wartości nominalnej do 100 mln zł.

 

„Zmiana struktury finansowania AB SA w 2014 roku w oparciu o długoterminowe obligacje, zastępujące krótkoterminowe kredyty bankowe, dała spółce impuls wzrostowy. Analogiczną strategiczną zmianę struktury finansowania zamierzamy przeprowadzić w przypadku naszej czeskiej spółki.”

 

„Pozyskane finansowanie wykorzystamy do strategicznego rozwoju działalności Grupy AB na atrakcyjnym rynku czeskim, gdzie nasza spółka zależna AT Computers zdobyła już pozycję numer jeden i ma możliwości dalszego dynamicznego wzrostu” – stwierdził Grzegorz Ochędzan, Członek Zarządu ds. Finansowych w AB S.A.

 

W sierpniu 2014 roku AB S.A. zakończyła sukcesem program emisji 5-letnich niezabezpieczonych obligacji kuponowych o wartości nominalnej 100 mln zł. Popyt instytucji finansowych przewyższył o ponad 60% oferowaną pulę obligacji. W efekcie już w pierwszym podejściu spółka wykorzystała cały program emisji obligacji.

 

Warto przy okazji przypomnieć, że przed czasem w maju oddano do użytkowania nowe centrum logistyczne AB w Magnicach pod Wrocławiem. Obecnie trwa rozruch automatyki, a w najbliższych tygodniach rozpocznie się stopniowa przeprowadzka z obecnego magazynu we Wrocławiu. Po zakończeniu procesu migracji zostanie on wystawiony na sprzedaż (wartość ewidencyjna około 40 mln zł). Nowa inwestycja powstała kosztem 103 mln zł, z czego 24 mln zł to dotacja UE. Jej kubatura jest kilka razy większa niż dotychczasowego magazynu. Powierzchnia to 27 tys. mkw, a zdolności automatyki to 120 tys. paczek dziennie. Nowe centrum logistyczne umożliwi spółce dalszy rozwój (obecny magazyn wykorzystany w sezonie w pełni, wynajmowane powierzchnie od podmiotów zewnętrznych), szczególnie w zakresie obsługi e-commerce. Grupa AB jest numerem jeden w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, sprzedając rocznie za blisko 7 mld zł i mając ponad 16 tys. partnerów handlowych, a także największą sieć franczyzową (ponad 1,5 tys. sklepów).

 

Data wydania

Cena docelowa

Rekomendacja

Instytucja

26.05.2015

51,6 zł

kupuj

Millennium DM

01.06.2015

49,0 zł

kupuj

DM PKO BP

08.05.2015

49,0 zł

trzymaj

DM BZ WBK

Źródło: Bankier.pl

 

Kurs akcji AB często porusza się w dynamicznych kanałach, co zostało pokazane na poniższym wykresie. Obecny kurs akcji ma dyskonto ok. 25% do wycen jednej akcji AB z trzech wyżej zaprezentowanych rekomendacji. Obecnie obowiązujący kanał wzrostowy wyznacza wsparcie na poziomie 38,5 zł (ostatnie minima oraz dolne ograniczenie kanału). Oporem są ostatnie maksima na poziomie 44,5 zł.

 

AB S.A. - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: AB S.A.

 

 

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Akcje AB wzrosły o 40% od początku roku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie