Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

© gitanna - Fotolia.com

Spośród ośmiu spółek wchodzących w skład Portfela SII, trzy z nich nie przyznało jeszcze praw do dywidendy za rok 2014.

 

W najbliższych dniach odbędą się w tych spółkach Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy, które podejmą stosowne uchwały w tym zakresie.

 

  • ABC Data – rekomendowana przez Zarząd wysokość dywidendy za 2014 rok wynosi 36 groszy na akcję. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które podejmie odpowiednią uchwałę w tym zakresie zwołane jest na 16 czerwca 2015 roku, czyli dzisiaj. Proponowany dzień przyznania praw do dywidendy to 23 czerwca, a wypłaty 8 lipca.
  • PGE – niemile zaskoczyła nas (i większość rynku) rekomendacja Zarządu spółki w zakresie wysokości proponowanej dywidendy za rok ubiegły. Rekomendacja to 78 groszy na akcję. Proponowany dzień dywidendy to 24 września, a wypłaty 15 października. Część inwestorów może jednak dopuszczać myśl o uchwaleniu wyższej dywidendy, gdyż takie sytuacje w spółkach z większościowym udziałem Skarbu Państwa niejednokrotnie miały już miejsce. Walne Zgromadzenie zwołane jest na 24 czerwca.

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

  • PKP Cargo – ZWZ w dniu 21 kwietnia br. uchwaliło dywidendę w wysokości 2,46 zł na akcję. Uzyskaliśmy już prawo do dywidendy, gdyż dzień dywidendy był wyznaczony na 15 czerwca. Środki z tego tytułu pomniejszone o podatek wpłyną na nasz rachunek 26 czerwca.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

W oczekiwaniu na dywidendę