Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Silny Pekao obok bezsilnych Famuru i Solaru

Po wielu potencjalnych sygnałach kupna publikowanych w poprzednich odcinkach przyszedł czas na analizę wykresów spółek, które wysyłają negatywne sygnały inwestorom, są nimi Solar i Famur. Nie mogliśmy pozostawić w samotności tych z Państwa, którzy poszukują potencjalnych sygnałów kupna. W dzisiejszym odcinku do rozważenia sytuacja techniczna Banku Pekao.


 

Analiza techniczna live odbędzie się w poniedziałek 15.06 o 14:00!

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić 2 spółki, a nasz analityk omówi je na żywo

 

Weź udział 


 

Sygnał pozytywny:

 

1. Pekao SA

             Poziom docelowy: 198 zł

             Stop loss: 177 zł

             Potencjalny zysk: 9,2%

             Ryzyko: 3%

             Zysk/ryzyko: 3:1

 

 

Notowania akcji Banku Pekao znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Na powyższym wykresie możemy zobaczyć, iż od początku bieżącego roku narysowały się wewnętrzne fale 1 i 2 średnioterminowej fali 3. Obecnie prawdopodobnie rozpoczyna się fala 3 niższego rzędu, gdyż w dołku fali 2 pojawiła się formacja objęcia hossy na ponadprzeciętnym wolumenie przy geometrii 70,7% całego impulsu średnioterminowego. W takiej sytuacji możliwy zasięg wzrostowy to okolice 198 zł, lecz pierwszy duży opór może pojawić się przy poziomach 191 zł. Zlecenie zabezpieczające wobec zasady zysk/ryzyko 3:1, powinno być ustawione na poziomie 177 zł. Drugą możliwością jest ustalenie stop loss poniżej formacji świecowej  - 174,79 zł.

 

Wicelider sektora banowego na kolejne kwartały 2015 roku stawia sobie kilka celów. Są nimi : niewielki spadek zysku netto, 15 mld zł kredytów dla przedsiębiorstw i odbudowa marży odsetkowej. Bank Pekao, drugi pod względem sumy bilansowej kredytodawca w Polsce, szacuje, że w 2015 r. zanotuje nieznaczny spadek zysku netto.

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Silny Pekao obok bezsilnych Famuru i Solaru