Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Inwestorzy tracą wiarę w Eko Export

© adam121 - Fotolia.com

Kurs akcji spółki produkującej mikrosferę w ostatnich dniach załamał się. Do dużej aktywności podaży doszło po przełamaniu ważnego wsparcia technicznego na poziomie 20 zł.

 

W ciągu zaledwie dwóch sesji, akcje spadły nawet poniżej 16 zł. Notowania dotarły do dolnej granicy kanału spadkowego, który obowiązuje na wykresie akcji Eko Exportu od lutego 2014 roku.

 

Eko Export - Analiza Techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Najprawdopodobniej czarę goryczy wśród inwestorów przelała publikacja raportu finansowego za I kw. 2015 roku, który trafił na rynek 13 maja. Spółka wykazała w nim spadek przychodów - 5 mln zł wobec 5,8 mln zł rok wcześniej. Znacznie gorzej wypadła zyskowność spółki. Zysk operacyjny wyniósł 2 mln zł wobec 3,4 mln zł rdr, a zysk netto skurczył się do 1,5 mln zł z 2,7 mln zł rok wcześniej. Uzyskane słabsze wyniki przedstawiciele spółki tłumaczyli spadkiem cen rynkowych mikrosfery frakcji 500 mikronów, która spadła w ślad za zniżkującymi cenami ropy naftowej. Wzrost sprzedaży białej mikrosfery (tańszej w produkcji) nie zrekompensował w pełni spadków zyskowności. Zarząd spółki spodziewa się, że począwszy od II kwartału niemal całość dostaw będzie stanowiła mikrosfera biała sucha, pochodząca z uruchomionego zakładu w Kazachstanie.

 

Prezes Zarządu Jacek Dziedzic za pośrednictwem strony internetowej spółki w dniu 9 czerwca 2015 roku, zdecydował się odnieść do silnych spadków wyceny akcji na giełdzie składając następujące zapewnienia:

 

„Po pierwsze, w działalności Spółki i jej sytuacji ekonomicznej nie zaistniały żadne zmiany, które uzasadniałyby aktualny spadek wartości akcji. Po drugie, pragniemy zapewnić, że nie nastąpiły żadne okoliczności i wydarzenia, które nie byłyby ujęte w dotychczasowych raportach i informacjach. Przedstawiany obraz sytuacji jest ze wszech miar rzetelny i niezrozumiałym jest dla nas aktualna sytuacja. Brak bowiem rzeczywistych podstaw do tego, by racjonalny inwestor miał zadecydować, że oto nadeszdł moment na wyprzedaż posiadanych papierów. W imieniu Spółki wyrażam nadzieję, że aktualne zmiany kursowe mają jedynie krótkotrwały charakter.”

 

 Źródło: Eko Export S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Inwestorzy tracą wiarę w Eko Export